Nacházíte se zde: Úvod » Domény » Doména .sk

Doména .sk

Doména .sk je národní doménou Slovenské republiky. Díky velké kulturní provázanosti a čilému mezinárodnímu obchodu mezi Českem a Slovenskem je pro nás .sk doména velmi perspektivní koncovkou.

Registrace domény .sk za 330 Kč

   .sk

Tipy a nápověda: Jak registrovat doménu, Převod domény .sk, Jak vybrat doménu, Parkování domény

Proč objednat doménu .sk u nás

 • Registrace domény .sk jen za 330 Kč bez DPH
 • Registrace během několika minut
 • Bezpečná a rychlá platba kartou
 • Staráme se o více než 50 000 domén
 • Přehledná klientská sekce

Extra služby navíc

 • Parkování domény zdarma
 • Vedení DNS záznamů zdarma
 • E-mail k doméně za 100 Kč/rok
 • Převod domény bez výpadků

Informace o doméně .sk

Registrace domény .sk

Doménové jméno lze registrovat pouze na 1 rok. Doménu může vlastnit občan Slovenska nebo právnická osoba, která je oprávněna podnikat na území Slovenské republiky. S procesem registrace je spojena povinnost každého žadatele o registraci domény písemně prokázat správci TLD .sk (SK-NIC) splnění předpokladů pro získání .sk domény.

Aktuální pravidla registrací domén naleznete v dokumentu https://www.sk-nic.sk/documents/pravidla.10.9.2010.pdf.

Domény .sk standardně registrujeme prostřednictvím partnera, který zaregistruje doménu na své jméno a poskytne Vám ji k výhradnímu užívání (partneři: dříve ACTIVE 24, s.r.o., organizačná zložka, Bratislava, aktuálně Gransy s.r.o., organizačná zložka, Šamorín). Díky této službě můžete využívat doménu .sk i jako nerezident, a zároveň se vyhnete nutnosti vyřizování písemné žádosti a doložení splnění pravidel.

Pokud jste slovenský rezident (např. má Vaše firma dceřinou společnost založenou v SR) a chcete se stát vlastníkem domény .sk, uveďte to prosím do poznámky v objednávce. Naše zákaznická podpora Vás bude kontaktovat pro vyřízení procesu registrace a doručení písemných podkladů správci SK-NIC (EuroWeb Slovakia, a.s. so sídlom Priemyselná 1/A, Bratislava 821 09, IČO: 35 698 446, zapísaná v obchodnom registri dňa 17.9.1996 v oddieli: Sa, Vložka č.: 1156/B).

Stručný výpis z pravidel tvorby doménového jména

 • doménové jméno může obsahovat minimálně 3 a maximálně 63 znaků
 • může obsahovat znaky 'a-z' a číslice '0-9'
 • nesmí začínat nebo končit znakem '-' (pomlčka)
 • nesmí obsahovat dva znaky '-' za sebou

Akreditovaní registrátoři

Správce domény (SK-NIC) nenabízí registraci jednotlivých domén přímo koncovým zájemcům. Ti si domény registrují prostřednictvím akreditovaných registrátorů, což jsou komerční subjekty nabízející služby registrace a správy domén svým zákazníkům. Seznam registrátorů naleznete na stránkách sdružení https://www.sk-nic.sk/documents/registratori.html

Autorizace změn u domény

Autorizace změny registrátora domény probíhá na základě písemné žádosti, kterou generuje nový registrátor. Žádost musí být podepsána vlastníkem domény a zasílá se pozemní poštou na adresu EuroWeb Slovakia, a.s. / SK-NIC, P.O.BOX 49, 840 00 Bratislava 4. Změna registrátora domény je zpoplatněna částkou dle ceníku.

Expirace domény

Doménové jméno lze prodloužit pouze na 1 rok, nejdříve však 28 dní před datem expirace. Nejzazší termín pro prodloužení doménového jména je 1 den před datem expirace. Smazání doménového jména je automatické, pokud není včas prodlouženo před ukončením doby platnosti.

Nová pravidla 2017

Pro rok 2017 připravil SK-NIC velké změny v pravidlech. Jejich nasazení bylo několikrát odloženo, aktuálně je plánováno na začátek září 2017. Nejvýznamnější novinkou je možnost vlastnit doménu fyzickými či právnickými osobami se sídlem i mimo Slovensko. Zároveň bude zrušena možnost vlastnictví domény v zastoupení, údaje držitele takto registrovaných domén se budou měnit na vlastníky skutečné. Kromě obvyklých údajů přibude povinnost do registru uvést i datum narození u fyzických osob nebo IČ u osob právnických. Tyto údaje už nyní vyžadujeme v objednávce abychom je měli k dispozici pro budoucí změnu držitele. O spuštění nových pravidel a souvisejících změnách ještě budeme podrobněji informovat, jakmile bude znám a potvrzen závazný termín spuštění.

Vznik domény .sk

Před rozdělením Československa v roce 1993 se používala doména .CS a ve stejném roce byla uvedena nová národní doména nejvyššího řádu pro Slovenskou republiku. Správcem domény je Sdružení SK-NIC na adrese www.sk-nic.sk. Ke květnu 2007 bylo v zóně .sk registrováno 119 917 domén.

Další domény za akční ceny

Ocenění Českého hostingu - Nejlepší webhosting PHP + MySQL a Webhosting roku Twitter Českého hostingu

Zákaznická podpora je nyní off-line