Nacházíte se zde: Úvod » Pro zákazníky » Nápověda » PostgreSQL

PostgreSQL


nahoru

Založení, rušení databáze, změna hesla

Veškerou správu PostgreSQL databází na Vaší doméně (zakládání, rušení, změny přístupových hesel) provádějte v klientské sekci (Domény a hosting - Správa domény - Databáze). Tam také najdete nastavení hostitele pro připojení k dané databázi (hostitel pro připojení k PostgreSQL řady 7 a 9 je 127.0.0.1, hostitel pro připojení k PostgreSQL řady 8 je 127.0.0.2).


nahoru

Připojení k databázi PostgreSQL z PHP skriptů

Skript pro připojení k databázi může vypadat například takto (příklad připojení k PostgreSQL řady 8 s využitím PHP rozšíření pgsql):

<?
  pg_connect("host=127.0.0.2 port=5432 dbname=vase_databaze user=vas_uzivatel password=vase_heslo");
?>

Na našich serverech s PHP 5 je k dispozici také rozšíření pdo_pgsql.


nahoru

Správa databáze PostgreSQL přes webové rozhraní

Pro správu PostgreSQL databází nabízíme webové rozhraní phpPgAdmin. Rozhraní pro databáze starých řad 7 a 8 je na adrese https://pgsql.cesky-hosting.cz, pro databáze nové řady 9 na https://pgsql2.cesky-hosting.cz/. Aplikace umožňuje například pohodlnou editaci záznamů, stažení databáze na váš počítač, nahrání databáze na server a provádění SQL dotazů. Je zde také možné, stejně jako v klientské sekci, měnit přístupová hesla.

Aby Vám aplikace phpPgAdmin pracovala správně, je potřeba mít ve Vašem prohlížeči povolený javascript a přijímání cookies.


nahoru

Vzdálený přístup k PostgreSQL

PostgreSQL databáze jsou z bezpečnostních důvodů přístupné pouze lokálně (z PHP skriptů) a přes webové rozhraní phpPgAdmin. Povolení vzdálené správy není možné, PostgreSQL servery nejsou z bezpečnostních důvodů připojeny do Internetu.

Pokud využíváte některou z nabízených vyhrazených služeb (virtuální či dedikovaný server), je možné vzdálený přístup na požádání povolit.


nahoru

Zpět na přehled nápovědy

Další domény za akční ceny

Ocenění Českého hostingu - Nejlepší webhosting PHP + MySQL a Webhosting roku Twitter Českého hostingu

Zákaznická podpora je nyní off-line