Nacházíte se zde: Úvod » Pro zákazníky » Novinky » 2014

Novinky na Českém hostingu

Důležité informace o chodu našich serverů, aktualizacích SW i HW, ale i nových službách, naleznete na této stránce. Zajímá-li Vás co se děje právě teď u Českého hostingu, podívejte se také na stránku hostingové zprávy

RSS pro novinky a hostingové zprávy.

Novinky v roce: 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003

Prodlužujeme pracovní dobu zákaznické podpory

16. 9. 2014

Prodloužili jsme pracovní dobu zákaznické podpory, která je Vám nyní k dispozici každý pracovní den od 8:00 do 23:00 hodin. Obrátit se na nás můžete e-mailem, na on-line chatu nebo telefonicky. Všechny kontakty najdete na stránce zákaznická podpora.
Věříme, že Vás tato novinka potěší.

Odstávka registru domén .eu 13. - 15. 9. 2014

12. 9. 2014

Centrální registr .eu domén EURid bude o nadcházejícím víkendu provádět úpravy ve svém systému, proto budou jeho služby od soboty 13. 9. 0:00 do pondělí 15. 9. 9:00 úplně nedostupné. V této době nebude možné registrovat nové domény, prodlužovat domény stávající a k dispozici nebude ani ověřování dostupnosti doménových jmen. V uvedenou dobu proto pozastavíme automatické zpracování plateb za .eu domény (přijaté platby zpracujeme v pondělí) a také možnost jejich objednávání.

Podvodné výzvy k úhradě prodloužení domén

8. 9. 2014

Dovolujeme si upozornit, že dnes byly některým vlastníkům .cz domén rozeslány podvodné e-maily s výzvou k úhradě prodloužení jejich domény u společnosti General registry, s.r.o. Jedná se o podvod, tuto platbu neplaťte! Naše zákazníky vyzýváme k úhradě prodloužení domén vždy my sami, standardně 30 dní před expirací.

Dokončení úprav poštovního systému

6. 8. 2014

Před měsícem avizované úpravy poštovního systému jsme úspěšně dokončili, nyní tedy můžete pro všechny schránky a domény využívat jediné jméno serveru příchozí pošty (POP3/IMAP) - mail.cesky-hosting.cz. Původní jména zůstanou také funkční, takže není potřeba nijak měnit současné nastavení Vašich poštovních klientů.

Zlepšování poštovních služeb

4. 7. 2014

V průběhu léta budeme postupně měnit vnitřní fungování připojení k poštovním úložištím. Výsledkem bude jednodušší nastavení poštovních klientů. Jméno serveru příchozí pošty bude pro všechny domény stejné - mail.cesky-hosting.cz. Původní jména (mail2, mail3 atd.) zůstanou funkční i nadále, nemusíte tedy upravovat své nastavení. Prováděné změny neovlivní běžný provoz. Pokud se budete chtít na cokoli zeptat, kontaktujte naši zákaznickou podporu.

Nové možnosti správy e-mailové schránky

19. 6. 2014

Spustili jsme mini klientskou sekci pro pohodlnější nastavení e-mailů přímo uživateli schránky. Automatickou odpověď, přesměrování či SMS notifikaci si mohou nově nastavit uživatelé sami pomocí hesla schránky. Aplikace běží na adrese https://muj.cesky-hosting.cz/email.

Nové nadnárodní domény v naší nabídce

27. 3. 2014

Od února jsou k registraci postupně uvolňovány nové nadnárodní domény s tématickými názvy. Nyní můžete mít svou doménu například s koncovou .guru, .bike, .camera, .email, .gift, .menu, .photo nebo .sexy. Informace a ceny najdete na stránce Nové nadnárodní domény. Pokud byste o registraci některé z domén měli zájem, kontaktujte naši zákaznickou podporu.

PHP 5.5

20. 2. 2014

Dnes jsme do produkčního provozu uvedli nový webserver, je na něm k dispozici nejnovější PHP řady 5.5. Nové hostingy budou na tento server zakládány automaticky, stávající je možné na požádání přesunout.

Novinky v pravidlech u nadnárodních domén

7. 1. 2014

Začátkem roku 2014 vstoupily v platnost dvě změny pravidel pro nadnárodní domény spravované organizací ICANN (.com, .net, .info, .biz apod.):
První je povinnost vlastníka domény potvrdit správnost svých údajů u nově zaregistrované domény. Potvrzení probíhá prostřednictvím e-mailu, který zašle registrátor. Pokud nebude potvrzení provedeno do 15 dnů, bude doména až do potvrzení deaktivována.
Druhou je povinnost potvrzení souhlasu změny vlastníka domény. Potvrzení je opět řešeno e-mailem, zaslaným na adresu původního i nového vlastníka domény. Změna je provedena po potvrzení obou souhlasů.


Zákaznická podpora je nyní off-line