Nacházíte se zde: Úvod » Pro zákazníky » Hostingové zprávy » Plán ukončení podpory PHP 4

Plán ukončení podpory PHP 4

1. 10. 2018

V březnu 2019 plánujeme ukončit podporu zastaralé řady PHP 4. Protože se jedná o významný krok, uvádíme v této zprávě s předstihem důvody a řešení pro uživatele, jichž se dotkne.

PHP 4 na Českém hostingu

Dlouhodobě se snažíme udržovat naše služby na nejvyšší úrovni v oblasti spolehlivosti, bezpečnosti i uživatelského komfortu. Řadu PHP 4 nabízíme a udržujeme v našich službách přes 15 let a velice si vážíme, kolik klientů tuto službu využilo a v některých případech využívá dodnes. PHP 4 bohužel již není oficiálně podporováno od roku 2008. Přes veškerou naši snahu udržet ji v nabídce, jsme nuceni z důvodu bezpečnosti a stability provozu přistoupit k naplánování ukončení jejího provozu.

Ukončení podpory PHP 4

Vypnutí webserverů s PHP 4 plánujeme na 27.3.2019. Hostingy, které z příslušných serverů fungují, bude do té doby potřeba přesunout na servery s novější řadou PHP (7.0, případně 5.6). Přesuny můžeme začít provádět ihned. Přesunem klienti získají nejen modernější a výkonnější hostingové prostředí, ale i řadu užitečných hostingových funkcí, které na starých serverech k dispozici nejsou. Jedná se třeba o možnost bezplatného nastavení HTTPS přístupu na web využitím bezplatných certifikátů Let's Encrypt, podporu HTTP/2, DKIM, aktuální verze moderních databázových systémů MariaDB a PostgreSQL včetně možnosti vzdáleného přístupu k nim, instalaci oblíbených opensource systémů na jedno kliknutí, nebo verzovací systém Git.

Migrace mezi řadami PHP se nijak nedotkne e-mailových schránek.

Jsme si vědomi toho, že tato změna může být pro některé uživatele komplikovaná a starší aplikace si vyžádají nezbytnou modernizaci pro zajištění kompatibility s novým software. Jsme proto připraveni s přesunem pomoci překopírováním dat zdarma na nejnovější servery a konzultacemi průběhu přesunu. Přesun vždy provedeme tak, že aplikace bude v případě potřeby možné před samotným přepnutím provozu na novém umístění předem důkladně otestovat a případně doladit tvůrcem aplikace.

Pro autory aplikací jsme připravili články s technickými informacemi o rozdílech mezi řadami PHP v naší nápovědě: Přesun z PHP 4 na PHP 5.6 a Přesun z PHP 4 na PHP 7.0.

Postup přesunu

Obecný postup provedení přesunu je následující (blíže jej popisujeme v nápovědě v článku Přesun hostingu mezi servery):

  1. Připravte Vaši aplikaci pro fungování na PHP řady 7.0 (eventuálně 5.6). K tomu využijte buď nějaké vlastní vývojové prostředí, můžete i přímo stávají server podle návodu ve výše odkazovaných technických informacích.
  2. Požádejte zákaznickou podporu o zahájení přesunu a specifikujte, zda to má být na server s PHP řady 7.0, nebo 5.6.
  3. My na novém umístění připravíme hosting a zkopírujeme do něj současná data.
  4. Po nastavení hesel a otestování/doladění aplikace na novém umístění nás informujte, že můžeme dokončit přesun.
  5. My změníme příslušné DNS záznamy, nastavíme proxy přesměrování (nebude nutné vyčkávat na aktualizaci DNS), a doména tak začne fungovat z nového serveru.
  6. Původní, v tu dobu již nepoužívaný, hosting pak po několika dnech zrušíme.

Do budoucna plánujeme postupně ukončovat provoz i dalších zastaralých řad PHP, výhledové termíny uvádíme v nápovědě v článku PHP 4/5/7, MySQL 4/5, MariaDB 10. U PHP 5.2 a 5.3 bude taktéž potřeba provést přesun příslušných webhostingů, od PHP 5.4 dále už to nutné nebude (zde jen v určený den přeinstalujeme serverový software).

Věříme, že ve výsledku tuto změnu oceníte, zejména s ohledem na lepší hostingové prostředí a nové užitečné funkce, které přesunem získáte. Jakékoliv dotazy zodpoví naše zákaznická podpora, která je již nyní připravena provádět přesuny jednotlivých domén.


Komentáře

přidat komentář


Tento článek ještě nebyl komentován.


Přidání komentáře

Každý vložený komentář je zkontrolován a teprve poté zveřejněn. Příspěvky, které nebudou k tématu, nezajímavé nebo vulgární nebudou zveřejněny. Komentáře také neslouží k řešení záležitostí zákaznické podpory. Komentář vkládejte pouze jednou, schválení by mělo probíhat do 24 hodin.

Váš komentář

Autor: *
E-mail:
WWW:
Komentář: *
Nepoužívejte HTML značky.
Sečtěte a zaokrouhlete 1.5+4

Další domény za akční ceny

Ocenění Českého hostingu - Nejlepší webhosting PHP + MySQL a Webhosting roku Twitter Českého hostingu

Zákaznická podpora je nyní off-line