Nacházíte se zde: Úvod » Pro zákazníky » Hostingové zprávy » Přesun technologií do nového datacentra ServerPark

Přesun technologií do nového datacentra ServerPark

6. 1. 2016

V průběhu ledna přesuneme naše hlavní hostingové technologie do nového datacentra ServerPark. V tomto článku se dočtete, co nás ke změně vede, jak bude akce probíhat, a jaký bude mít dopad na fungování služeb.

Nedávno uplynulo 12 let od vzniku služby Český hosting. Za tu dobu jsme absolvovali 4 velká stěhování technologií. Bližší informace o nich případně najdete ve starších hostingových zprávách, schématicky jsme je popsali v infografice.

Průměrně to vychází na 1 stěhování za 3 roky. Naposledy jsme se přesouvali v polovině roku 2012, takže už zase nazrál čas ;-)

Proč a kam se stěhujeme

V průběhu ledna přesuneme naše hlavní servery a síťové prvky do nového datacentra. Toto stěhování ale bude jiné, než ta předchozí. Ta byla víceméně všechna vynucena nesplněním našich narůstajících požadavků na kvalitu zázemí a zajištění služeb ze strany tehdejšího provozovatele datacentra. Také jsme vždy museli náročně měnit IP adresy našich serverů. Nic z toho v tomto případě neplatí.

Náš současný poskytovatel serverhostingových služeb v datacentru TTC, společnost VSHosting, postavil vlastní nové moderní datacentrum ServerPark a TTC opouští. S jeho službami jsme spokojeni a proto se stěhujeme s nimi.

Kvalita zázemí v novém datacentru bude opět lepší. IP adresy serverů měnit nepotřebujeme, takže zákazníci mohou klidně spát a pro nás to bude jen série příjemných projížděk po noční Praze :-)

Jak bude stěhování probíhat

Pro zákazníky bude stěhování představovat pouze noční odstávku serverů a na nich běžících služeb, nemusejí provádět žádné změny svých domén či nastavení.

Servery budeme stěhovat postupně ve třech etapách. Dobu odstávek jednotlivých serverů odhadujeme na 30 - 60 minut (delší bude u virtuálních serverů, kratší u serverů sdíleného hostingu a dedikovaných serverů).

Plánovaný harmonogram stěhování serverů

Veškeré stěhování bude probíhat v nočních hodinách o víkendu, kdy je na serverech nejmenší provoz.

Termín přesunu Technologie
z pátku na sobotu
8. - 9. 1. 2016
  • virtuální managed servery
Přesun se netýká starších virtuálních serverů na hostitelských serverech psirena1.thinline.cz a psirena2.thinline.cz, které provozujeme v 2. serverovně v TTC.
z pátku na sobotu
15. - 16. 1. 2016
  • webservery sdíleného hostingu
  • databázové servery sdíleného hostingu
  • některé dedikované servery
ze soboty na neděli
16. - 17. 1. 2016
  • poštovní servery
  • zbytek dedikovaných serverů
  • servisní stroje

Zůstaňte v obraze

O průběhu celé akce Vás budeme informovat na více kanálech:

Pevně věříme, že budeme my i Vy v novém datacentru plně spokojeni, a že zde dlouho vydržíme a zvýšíme si tak průměrnou periodu mezi přesuny :-)

Fotky z příprav i průběhu stěhování najdete pod článkem nebo na našem Facebooku. Tak nás sledujte.


Historie stěhování Českého hostingu

Pro zvědavé uvádíme seznam všech stěhování hlavních technologií, kterými si Český hosting již prošel.


Fotogalerie

Na detail fotografie se dostanete po kliknutí na náhled nebo popis. Fotografie se otevírá do nového okna.

Komentáře

přidat komentář


Tento článek ještě nebyl komentován.


Přidání komentáře

Každý vložený komentář je zkontrolován a teprve poté zveřejněn. Příspěvky, které nebudou k tématu, nezajímavé nebo vulgární nebudou zveřejněny. Komentáře také neslouží k řešení záležitostí zákaznické podpory. Komentář vkládejte pouze jednou, schválení by mělo probíhat do 24 hodin.

Váš komentář

Autor: *
E-mail:
WWW:
Komentář: *
Nepoužívejte HTML značky.
Sečtěte a zaokrouhlete 10.4+9

Potřebujete poradit?
Jsme online