Nacházíte se zde: Úvod » Pro zákazníky » Hostingové zprávy » Spolehlivé servery

Spolehlivé servery

12. 4. 2010

Naše nabídka virtuálních a dedikovaných managed serverů dostala vlastní web. A o čem že to vlastně je?

Služby sdíleného hostingu dobře znáte a většina z vás je asi používá. Zahrnují různé služby pro provoz webových stránek a aplikací a poštovní služby k internetovým doménám. Začali jsme je nabízet před více než šesti lety a v současné době je využívá přes 17 000 zákazníků.

Může však nastat situace, že služby sdíleného hostingu nejsou pro daný účel dostačující. Důvodem může být například potřeba vysokého výkonu v důsledku velké návštěvnosti či náročnosti webové prezentace, speciální požadavky na používané služby a jejich nastavení, nebo požadavky na vysoké zabezpečení dat. Tyto potřeby pokrývá individuální řešení - vlastní server. Ten uživateli poskytuje garantovaný výkon a nabízí širší možnosti pro individuální úpravy nastavení služeb.

Vlastní server

Vlastní server může mít fyzickou podobu - jedná se o kompletní počítač, který zajišťuje chod služeb pro daného uživatele. Tato varianta je označována jako dedikovaný (vyhrazený) server. Server může být i pouze logický - virtuální server. V tomto případě funguje více virtuálních serverů z jednoho serveru fyzického. Obě varianty již delší dobu nabízíme našim klientům. Nyní byla tato nabídka rozšířena a dostala vlastní stránky - zrodila se tak služba Spolehlivé servery. Stránky naleznete na adrese https://www.spolehlive-servery.cz.

Virtuální i dedikované servery nabízíme výhradně jako tzv. managed službu. Kromě chodu se kompletně staráme i o správu daného serveru. Uživatel tedy nemusí mít znalosti v oblasti provozování serverů, správy serverových operačních systemů a nastavení serverových služeb. Vše zajišťují naši pracovníci. Uživatelé tak se svými aplikacemi na serveru pracují běžnými nástroji, které jsou využívány i na sdíleném hostingu. Všechny servery jsou součástí infrastruktury Českého hostingu, a tak je samozřejmostí například i zálohování či správa služeb v klientské sekci.

Dedikovaný server

Dedikovaný server je zřízen a vyhrazen pro potřeby jednoho uživatele a jeho aplikací. Jedná se o fyzický počítač zajišťující chod požadovaných služeb. Nabízí nejvyšší výkon, stabilitu, bezpečnost a prostor pro splnění individuálních požadavků.

Konfigurace dedikovaného serveru (hardwarová i softwarová) samozřejmě může být plně přizpůsobena požadavkům uživatele. My jsme vytipovali nejčastější případy využití dedikovaného serveru a podle toho nabízíme tyto základní varianty:

 • Webserver - dedikovaný webserver je určen pro provoz webových prezentací a aplikací. Je určen pro provozování aplikací vyžadujících vysoký výkon, velký diskový prostor nebo individuální konfiguraci.
 • Poštovní server - dedikovaný poštovní server je určený pro provoz a ukládání elektronické pošty. Poskytuje velký prostor, spolehlivost a vyšší bezpečnost pro e-mailovou komunikaci.
 • Firemní server - firemní server zajišťuje internetové potřeby moderní firmy. Je připraven pro provoz webových prezentací a aplikací, databáze, elektronické pošty i pro sdílení dat.
 • Speciální server - dedikovaný server může být zřízen i pro jiné účely, než výše zmiňované. Server tak může sloužit například jako úložiště dat, pro provoz dedikované databáze, pro poskytování videa nebo může kombinovaně zajišťovat různé služby.

Bližší informace o dedikovaných serverech, specifikaci a nabídku základních řešení najdete na stránce Dedikované servery.

Virtuální server

Virtuální server nemá fyzickou podobu, je to logický server. Na fyzickém serveru (počítači) je umístěno několik serverů virtuálních. Ty jsou ale plně nezávislé - každý má svůj operační systém, vymezený procesor (nebo jeho část), operační paměť (RAM), diskový prostor a také služby běžící na virtuálním serveru jsou zcela autonomní.

Virtuální server je mezistupněm mezi sdíleným hostingem a dedikovaným serverem. A to z pohledu výkonu, možností individuálních úprav konfigurace i ceny. Virtuální servery nabízíme zejména pro provoz webových stránek a aplikací, nicméně server je možné zřídit i pro jiné účely. Nabízíme tři varianty virtuálních serverů. Liší se objemem systémových prostředků vyhrazených pro daný server - tedy vymezenou částí výpočetního výkonu procesoru, množstvím operační paměti a diskovým prostorem.

Bližší informace o virtuálních serverech a nabídku jednotlivých variant najdete na stránce Virtuální servery.

Srovnání typů hostingových služeb

V následující tabulce shrneme obecné výhody a nevýhody jednotlivých typů hostingových služeb. Při rozhodování o volbě vhodné varianty hostingové služby vám může pomoci i náš průvodce.

Sdílený hosting Virtuální server Dedikovaný server
Výhody
 • nízká cena
 • nejlepší poměr cena/výkon pro méně náročné projekty
 • širší možnost konfigurace a změn nastavení
 • garantovaný výkon
 • nižší cena než u dedikovaných serverů
 • řádově jednotky uživatelů na fyzickém serveru
 • vlastní fyzický hardware
 • všechny prostředky serveru jsou vyhrazeny klientovi
 • nejvyšší výkon
 • zcela individuální možnost konfigurace a nastavení
 • nejvyšší stabilita a bezpečnost
 • vyšší záruky
Nevýhody
 • sdílení všech prostředků serveru
 • menší možnosti pro individuální konfiguraci a nadstandardní služby
 • řádově stovky uživatelů na fyzickém serveru
 • sdílení některých prostředků serveru
 • nižší výkon ve srovnání s dedikovaným serverem
 • vyšší cena

Bližší informace o naší nabídce virtuálních a dedikovaných serverů naleznete na stránkách https://www.spolehlive-servery.cz. V případě, že budete mít dotazy, nebo zájem o některou ze služeb, obraťte se na nás.


Komentáře

přidat komentář


1

marián | 19. 6. 2010, 21:59:38 | http://www.kompresory-servis.sk

super článok, ďakujem


Přidání komentáře

Každý vložený komentář je zkontrolován a teprve poté zveřejněn. Příspěvky, které nebudou k tématu, nezajímavé nebo vulgární nebudou zveřejněny. Komentáře také neslouží k řešení záležitostí zákaznické podpory. Komentář vkládejte pouze jednou, schválení by mělo probíhat do 24 hodin.

Váš komentář

Autor: *
E-mail:
WWW:
Komentář: *
Nepoužívejte HTML značky.
Sečtěte a zaokrouhlete 10.9+4

Potřebujete poradit?
Jsme online