Nacházíte se zde: Úvod » Pro zákazníky » Nápověda » Coppermine Photo Gallery (fotogalerie)

Coppermine Photo Gallery (fotogalerie)


nahoru

Coppermine Photo Gallery

Instalace tohoto systému je možná jednoduše z klientské sekce s využitím funkce instalace aplikace na jedno kliknutí. Bližší informace získáte na stránce Instalace na jedno kliknutí.

Coppermine Photo Gallery je multifunkční webová galerie vytvořená v PHP, využívající databázi MySQL a GD knihovnu. Domovská stránka projektu je na adrese http://coppermine-gallery.net.

Aplikace funguje na našich serverech s PHP 4 i PHP 5. Uvedené informace se týkají verze 1.4.25 stable (jiné verze a rozšíření aplikace mohou pracovat jinak).


nahoru

Instalace

  1. Připravte si MySQL databázi - založte si ji v klientské sekci, použít můžete i nějakou databázi stávající (zde je třeba dát pozor na možnou kolizi jmen tabulek).
  2. Nakopírujte skripty aplikace na server do adresáře příslušné (sub)domény.
  3. Pokud je Vaše doména na serveru s PHP 4, nechte si od naší zákaznické podpory vypnout register_globals pro (sub)doménu, na které budete systém provozovat.
  4. Je-li Vaše doména na serveru s PHP 4, bude ještě třeba provést změnu přístupových práv - práva adresářů include/, albums/, userpics/ a edit/ změnte na 707 (čtení, zápis a spouštění vlastníkem a ostatními). Nastavení proveďte pomocí Vašeho FTP (SFTP/SCP) klienta.
  5. Spusťte instalaci zadáním jména dané (sub)domény do prohlížeče a projděte instalačním průvodcem, ve kterém vyplňte potřebné údaje.

nahoru

Zpět na přehled nápovědy

Další domény za akční ceny

Ocenění Českého hostingu - Nejlepší webhosting PHP + MySQL a Webhosting roku Twitter Českého hostingu

Potřebujete poradit?
Jsme online