Nacházíte se zde: Úvod » Pro zákazníky » Nápověda » Domény a subdomény na webserveru

Domény a subdomény na webserveru


nahoru

Domény a subdomény

Webhostingové služby vždy poskytujeme ke konkrétní doméně 2. řádu (tedy např. example.com). K této doméně je automaticky vytvořena doména 3. řádu (neboli subdoména) www (tedy např. www.example.com), která je jí aliasem (tzn. na example.com i www.example.com je stejná webová prezentace).

Na dané doméně máte možnost vytvořit si neomezené množství dalších subdomén (např. moje.example.com), nastavení se provádí v klientské sekci ve správě domény v záložce Webserver. Po vytvoření subdomény je na webserveru automaticky vytvořen adresář nesoucí její jméno. Do něj je třeba umístit prezentaci, která má být zobrazována po zadání jména subdomény do prohlížeče.

Pokud potřebujete vytvořit jen DNS (A, CNAME) záznam pro subdoménu směřující mimo příslušný webserver, využijte nastavení v záložce DNS.


nahoru

Individuální změny konfigurace

Z pohledu konfigurace webserveru a PHP je každá doména a subdoména samostatná entita - má vlastní konfigurační soubory (VirtualHost a php.ini). Pokud tedy chcete provést nějakou individuální úpravu konfigurace, je třeba upřesnit, pro jakou doménu či subdoménu má být dané nastavení provedeno.

Při změnách nastavení v klientské sekci (např. nastavení chybových stránek, povolení statistik, .htaccess apod.) je výběr domény či subdomény součástí příslušných formulářů.


nahoru

Více domén na jednom hostingu (multihosting)

Plnohodnotný provoz více domén na jednom hostingu nenabízíme. Hostingové služby jsou vždy vázány na konkrétní doménu (viz výše).

Nicméně webové prezentace na různých doménách z jednoho hostingu (a to bez dodatečných nákladů) fungovat mohou - díky nastavení aliasů. Bližší informace o aliasech, jejich možnostech a nastavení jsou k dispozici v článku Více domén na jednom hostingu.


nahoru

Zpět na přehled nápovědy


Potřebujete poradit?
Jsme online