Nacházíte se zde: Úvod » Pro zákazníky » Nápověda » Joomla (redakční systém)

Joomla (redakční systém)


nahoru

Joomla

Informace na této stránce nemusejí být aktuální. Pro tuto aplikaci je k dispozici automatická instalace aktuální verze funkcí instalace aplikace na jedno kliknutí.

Joomla je open source redakční systém, vytvořený v PHP a využívající databázi MySQL. Domovská stránka české verze projektu je na adrese http://www.joomlaportal.cz.

Uvedené informace se týkají verze 1.5.14 (jiné verze a rozšíření systému mohou pracovat jinak), další najdete na stránkách projektu.


nahoru

Instalace

  1. Připravte si MySQL databázi - založte si ji v klientské sekci, použít můžete i nějakou databázi stávající (zde je třeba dát pozor na možnou kolizi jmen tabulek).
  2. Nakopírujte skripty aplikace na server do adresáře příslušné (sub)domény.
  3. Spusťte instalaci zadáním jména dané (sub)domény do prohlížeče a projděte instalačním průvodcem, ve kterém vyplňte potřebné údaje (upozornění na chyby v konfiguraci můžete ignorovat).
  4. Po dokončení instalace smažte ze serveru adresář installation.

nahoru

Přepis URL

Systém Joomla umožňuje používání tzv. "SEO Friendly URL". Chcete-li tuto možnost používat, zprovozníte ji podle následujícího návodu:

  1. V klientské sekci si pro příslušnou (sub)doménu povolte používání .htaccess.
  2. Na serveru přejmenujte soubor htaccess.txt na .htaccess.
  3. V administračním rozhraní Joomly si na stránce Site - Global configuration - SEO přepněte všechny tři volby na "yes".

nahoru

Zpět na přehled nápovědy


Potřebujete poradit?
Jsme online