Nacházíte se zde: Úvod » Pro zákazníky » Nápověda » Nastavení poštovního klienta

Nastavení poštovního klienta


nahoru

Nastavení e-mailového klienta

Pro práci s poštou (přijímání, odesílání a archivaci) doporučujeme používat poštovního klienta např. MS Outlook, Thunderbird, apod. - tj. program určený pro práci s e-maily, který si nainstalujete na svém počítači/tabletu/smartphone. Poštovních klientů je k dispozici celá řada, níže naleznete obrázkové průvodce nastavením nejpoužívanějších e-mailových klientů.

Odkazy na některé poštovní klienty dostupné zdarma uvádíme na stránce Doporučený software. Následují informace o nastavení poštovního klienta pro práci s e-maily na doménách provozovaných u naší služby.

Přijímání zpráv

Pro nastavení přijímání pošty do poštovního klienta potřebujete adresu serveru pro příchozí poštu, uživatelské jméno a heslo.

  • Adresa serveru pro příchozí poštu je mail.cesky-hosting.cz
  • Uživatelským jménem je Vaše e-mailová adresa (např. mail@example.com - vždy malá písmena)
  • heslo ke schránce jste si nastavili při vytvoření schránky v klientské sekci (příp. později změnili).

Pro přijímání zpráv můžete využít celkem 4 protokoly - POP3, IMAP a jejich zabezpečené varianty POP3s a IMAPs. Z bezpečnostních důvodů doporučujeme používat zabezpečené varianty. V následující tabulce jsou uvedeny některé důležité hodnoty pro správné nastavení.

Protokol Port Zabezpečení spojení Zabezpečená autentizace
POP3 110 žádné nebo TLS ne
POP3S 995 SSL (případně SSL/TLS či automatické) ne
IMAP 143 žádné nebo TLS ne
IMAPS 993 SSL (případně SSL/TLS či automatické) ne

Odesílání zpráv

Pro odesílání e-mailů můžete využít libovolný SMTP server, například SMTP server Vašeho poskytovatele připojení k Internetu (někteří poskytovatelé ani jiný nepovolují).

Adresa našeho odesílací SMTP serveru, smtp.cesky-hosting.cz.

Server vyžaduje ověření uživatele, přihlášení probíhá stejným uživatelským jménem a heslem, jako pro přijímání pošty (viz výše). Připojení na tento server je také možné zabezpečit pomocí SSL (SMTPS), což doporučujeme, informace pro nastavení jsou uvedeny v následující tabulce.

Protokol Port Zabezpečení spojení Zabezpečená autentizace
SMTP 25 nebo 625 žádné nebo TLS ne
SMTP 587 TLS ne
SMTPS 465 SSL ne

Tento server je určen pouze pro běžnou komunikaci fyzických uživatelů, nikoliv pro odesílání hromadných zpráv, odesílání zpráv z PHP aplikací (k tomu slouží PHP funkce mail()), nebo nějakých automatických zařízení.

Odkazy na příklady nastavení pro nejpoužívanější poštovní klienty najdete níže na této stránce. Nastavení jiných poštovních klientů bude obdobné, neboť údaje, které se zadávají, jsou vždy stejné. Řešení případných problémů s nastavením přijímání či odesílání e-mailů naleznete také v nápovědě: Problémy s elektronickou poštou.


nahoru

Obrázky z nastavení

Pro lepší představu o rozhraní a volbách jsme připravili série obrázků z ukázkového nastavení nejčastěji používaných poštovních klientů. Najdete je na následujících stránkách:


nahoru

Zpět na přehled nápovědy


Potřebujete poradit?
Jsme online