Nacházíte se zde: Úvod » Pro zákazníky » Nápověda » osCommerce (e-shop)

osCommerce (e-shop)


nahoru

osCommerce

osCommerce je open source systém pro internetový obchod, vytvořený v PHP a využívající databázi MySQL. Domovská stránka projektu je na adrese www.oscommerce.com.

Uvedené informace se týkají verze osCommerce Online Merchant v2.2 RC1 (jiné verze a rozšíření systému mohou pracovat jinak), další najdete na stránkách projektu. Systém funguje na našich serverech s PHP 4 i PHP 5.


nahoru

Instalace

  1. Připravte si MySQL databázi - založte si ji v klientské sekci, použít můžete i nějakou databázi stávající (zde je třeba dát pozor na možnou kolizi jmen tabulek). Poté se přihlašte do administrace MySQL a naimportujte databázi ze souboru /install/oscommerce.sql.
  2. Pokud je Vaše doména na serveru s PHP 4, nastavte si pro (sub)doménu, na které budete systém provozovat, v klientské sekci direktivy session.auto_start a magic_quotes_gpc na Off.
  3. Nakopírujte skripty aplikace na server do adresáře příslušné (sub)domény.
  4. Je-li Vaše doména na serveru s PHP 4, bude třeba provést změnu přístupových práv - práva souborů /includes/configure.php a /admin/includes/configure.php změnte na 606 (čtení a zápis vlastníkem a ostatními). Nastavení proveďte pomocí Vašeho FTP (SFTP/SCP) klienta.
  5. Spusťte instalaci zadáním jména dané (sub)domény do prohlížeče a projděte instalačním průvodcem, ve kterém vyplňte potřebné údaje.
  6. Po dokončení instalace smažte ze serveru adresář /install.
  7. Je-li Vaše doména na serveru s PHP 4, změňte práva souborů zmíněných v bodu 4 zpět na výchozích 604 (čtení + zápis vlastníkem, čtení ostatními).

nahoru

Zpět na přehled nápovědy

Další domény za akční ceny

Ocenění Českého hostingu - Nejlepší webhosting PHP + MySQL a Webhosting roku Twitter Českého hostingu

Potřebujete poradit?
Jsme online