Nacházíte se zde: Úvod » Pro zákazníky » Nápověda » Parkování domény

Parkování domény


nahoru

Co je parkování domény

Parkování domény využijte, pokud si chcete zaregistrovat doménu pro budoucí využití, ale nepotřebujete na ní zatím web či e-maily (tj. hosting). Případně chcete doménu využít jako alias k jiné existující doméně.

Parkování nabízíme zdarma a doménu si můžete objednat v naší objednávce. K parkované doměně je možné kdykoliv objednat hosting.

Parkování domény je vedení DNS záznamů domény a nasměrování prezentace na standardní parkovací stránku. K parkované doméně standardně nejsou k dispozici žádné hostingové služby. Doba parkování domény není nijak omezena.


nahoru

Přesměrování parkované domény, alias

Parkovanou doménu je možné nastavit jako alias jiné domény (či její subdomény) s hostingem zřízeným u nás. Aliasem dosáhnete, že se jedna webová prezentace zobrazuje pod různými doménovými jmény. To využijete například pro provozování více domén na jednom hostingu.

Nastavení aliasu se provádí v klientské sekci, ve správě domény v části Alias. Domény musejí být vedeny pod stejným uživatelským účtem. Toto nastavení se týká pouze webové prezentace, nikoliv poštovních služeb. Nastavení nestandardního aliasu, nebo aliasu na doménu, která není v naší správě, Vám rádi individuálně nastavíme, pokud kontaktujete naši zákaznickou podporu. Služba je zpoplatněna dle našeho ceníku.


nahoru

Poštovní služby k parkované doméně

Parkovaná doména standardně nemá žádné hostingové služby.

Poštovní služby - e-mailové schránky či e-mailový koš, si můžete k parkované doméně přiobjednat u naší zákaznické podpory. Služba je zpoplatněna dle našeho ceníku.


nahoru

Nasměrování parkované domény mimo náš hosting

Parkovanou doménu je možné nasměrovat mimo náš hosting - buď změnou jednotlivých záznamů (A, MX, CNAME) v rámci používání našich nameserverů, nebo změnou nameserverů.

Uživatelskou správu DNS záznamů nabízíme zdarma, nastavení můžete provádět v klientské sekci, ve správě domény v části DNS. Umožňujeme nastavovat záznamy typu A, MX, CNAME, TXT a SRV.

Změnu nameserverů domény případně provedeme na základně autorizovaného požadavku z klientské sekce.


nahoru

Zpět na přehled nápovědy


Potřebujete poradit?
Jsme online