Nacházíte se zde: Úvod » Pro zákazníky » Nápověda » phpBB (diskusní fórum)

phpBB (diskusní fórum)


nahoru

phpBB

Instalace tohoto systému je možná jednoduše z klientské sekce s využitím funkce instalace aplikace na jedno kliknutí. Bližší informace získáte na stránce Instalace na jedno kliknutí.

phpBB je open source systém pro diskusní fórum, vytvořený v PHP a využívající databázi MySQL, PostgreSQL a další. Domovská stránka české verze projektu je na adrese http://www.phpbb.cz.

Uvedené informace se týkají verze 2.0.22 (jiné verze a rozšíření systému mohou pracovat jinak), další najdete na stránkách projektu. Systém funguje na našich serverech s PHP 4 i PHP 5.


nahoru

Instalace

  1. Připravte si MySQL či PostgreSQL databázi - založte si ji v klientské sekci, použít můžete i nějakou databázi stávající (zde je třeba dát pozor na možnou kolizi jmen tabulek). Pokud využijete databázi MySQL řady 5, je třeba nastavit porovnávání dané databáze na utf8_general_ci. To můžete provést například pomocí phpMyAdmina, kde vyberte danou databázi a v nabídce Úpravy porovnávání nastavte.
  2. Nakopírujte skripty aplikace na server do adresáře (sub)domény, na které budete systém provozovat.
  3. Je-li Vaše doména na serveru s PHP 4, bude třeba provést změnu přístupových práv souboru config.php na 606 (čtení a zápis vlastníkem a ostatními). Nastavení proveďte pomocí Vašeho FTP (SFTP/SCP) klienta.
  4. Spusťte instalaci zadáním jména dané (sub)domény do prohlížeče a projděte instalačním průvodcem, ve kterém vyplňte potřebné údaje.
  5. Po dokončení instalace smažte ze serveru adresáře contrib a install.
  6. Je-li Vaše doména na serveru s PHP 4, změňte práva souboru config.php zpět na výchozích 604 (čtení a zápis vlastníkem, čtení ostatními).

nahoru

Zpět na přehled nápovědy

Další domény za akční ceny

Ocenění Českého hostingu - Nejlepší webhosting PHP + MySQL a Webhosting roku Twitter Českého hostingu

Potřebujete poradit?
Jsme online