Nacházíte se zde: Úvod » Pro zákazníky » Nápověda » PunBB (diskusní fórum)

PunBB (diskusní fórum)


nahoru

PunBB

Instalace tohoto systému je možná jednoduše z klientské sekce s využitím funkce instalace aplikace na jedno kliknutí. Bližší informace získáte na stránce Instalace na jedno kliknutí.

PunBB je open source systém pro diskusní fórum, vytvořený v PHP a využívající databázi MySQL, PostgreSQL nebo SQLite. Domovská stránka české verze projektu je na adrese http://punbb.er.cz.

Uvedené informace se týkají verze 1.2.15 (jiné verze a rozšíření systému mohou pracovat jinak), další najdete na stránkách projektu. Systém funguje na našich serverech s PHP 4 i PHP 5.


nahoru

Instalace

  1. Chcete-li PunBB využívat s databází MySQL či PostgreSQL, připravte si ji - založte ji v klientské sekci, použít můžete i nějakou databázi stávající (zde je třeba dát pozor na možnou kolizi jmen tabulek).
  2. Nakopírujte skripty aplikace na server do adresáře (sub)domény, na které budete systém provozovat.
  3. Je-li Vaše doména na serveru s PHP 4, bude třeba provést změnu přístupových práv adresářů cache a img/avatars na 707 (čtení + zápis + spouštění vlastníkem a ostatními). Nastavení proveďte pomocí Vašeho FTP (SFTP/SCP) klienta.
  4. Spusťte instalaci zadáním jména dané (sub)domény do prohlížeče a projděte instalačním průvodcem, ve kterém vyplňte potřebné údaje.

nahoru

Zpět na přehled nápovědy

Další domény za akční ceny

Ocenění Českého hostingu - Nejlepší webhosting PHP + MySQL a Webhosting roku Twitter Českého hostingu

Potřebujete poradit?
Jsme online