Nacházíte se zde: Úvod » Pro zákazníky » Nápověda » Registrace nové domény

Registrace nové domény


nahoru

Registrace nové domény

Objednat registraci nové domény můžete na stránce objednávka. Pokud jste u nás již dříve nějaké služby objednávali, objednávku proveďte v klientské sekci - nově objednaná doména tak bude přiřazena k Vašemu stávajícímu uživatelskému účtu.

Zajišťujeme registraci domén CZ, nadnárodních domén (EU, COM, NET, ORG, INFO a další) i světových národních domén (AT, CC, DE, IN, TV a další). Kompletní seznam najdete na stránce domény. Doménu můžete registrovat pouze pokud je volná k registraci - ověření dostupnosti domény proběhne v objednávkovém formuláři.

K registrované doméně můžete objednat hosting (pokud na doméně budete chtít mít webové stránky či používat e-maily) nebo si doménu jen zaparkovat (rezervace doménového jméno například pro pozdější použití nebo přesměrování). Hosting k parkované doméně můžete objednat i kdykoli později. Po úspěšném přijetí a vyřízení objednávky Vám zašleme potvrzovací e-mail spolu s výzvou k zaplacení domény. Registraci domény provedeme po přijetí příslušné úhrady.


nahoru

Postup registrace nové domény

  1. Po objednání registrace nové domény a schválení objednávky Vám na e-mail, který jste vyplnili v objednávce, přijde výzva k úhradě.
  2. Jakmile přijmeme a zpracujeme Vaši platbu, požádáme příslušného registrátora o registraci dané domény. U nejběžnějších domén (česká doména CZ, nadnárodní domény - EU, COM, NET, INFO apod.) je registrace dokončena prakticky okamžitě, u méně obvyklých to může trvat i několik dnů.
  3. O dokončení registrace informujeme e-mailem. Po aktualizaci DNS (obvykle do 24 hodin) začne doména veřejně fungovat.

U některých domén (např. nadnárodních domén spravovaných organizací ICANN - .COM, .NET, .BIZ, .INFO..., nebo třeba domény .CO.UK) je po registraci ještě nutné potvrdit správnost registračních údajů. To se provede v e-mailu, který je po dokončení registrace spolupracujícím registrátorem (obvykle jím je firma Gransy s.r.o. - subreg.cz) zaslán na zadaný e-mail vlastníka domény. Pokud nebude validace provedena v určité lhůtě (typicky 15 dnů nebo měsíc), bude doména až do doby potvrzení deaktivována.


nahoru

Může někdo zaregistrovat doménu, kterou jsem si objednal?

Pouhá objednávka nárok na získání domény nezakládá. Doména bude zaregistrována po přijetí a zpracování příslušné úhrady objednávky. Do této doby je u jiných poskytovatelů doména volná k registraci ostatním subjektům. Doporučujeme proto uhradit objednávku co nejdřívě.

Nejrychlejším způsobem provedení platby je platba on-line platební kartou, nebo platba z účtu či na pobočce Raiffeisenbank. V obou případech je platba připsána na náš účet prakticky ihned po provedení transakce a automatický systém tak může provést registraci domény.


nahoru

Zpět na přehled nápovědy


Potřebujete poradit?
Jsme online