Nacházíte se zde: Úvod » Pro zákazníky » Nápověda » Registrace nové domény

Registrace nové domény


nahoru

Registrace nové domény

Objednat registraci nové domény můžete na stránce objednávka. Pokud jste u nás již dříve nějaké služby objednávali, objednávku proveďte v klientské sekci - nově objednaná doména tak bude přiřazena k Vašemu stávajícímu uživatelskému účtu.

Zajišťujeme registraci domén CZ, nadnárodních domén (EU, COM, NET, ORG, INFO a další) i světových národních domén (AT, CC, DE, IN, TV a další). Kompletní seznam najdete na stránce domény. Doménu můžete registrovat pouze pokud je volná k registraci - ověření dostupnosti domény proběhne v objednávkovém formuláři.

K registrované doméně můžete objednat hosting (pokud na doméně budete chtít mít webové stránky či používat e-maily) nebo si doménu jen zaparkovat (rezervace doménového jméno například pro pozdější použití nebo přesměrování). Hosting k parkované doméně můžete objednat i kdykoli později. Po úspěšném přijetí a vyřízení objednávky Vám zašleme potvrzovací e-mail spolu s výzvou k zaplacení domény. Registraci domény provedeme po přijetí příslušné úhrady.


nahoru

Postup registrace nové domény

  1. Po objednání registrace nové domény a schválení objednávky Vám na e-mail, který jste vyplnili v objednávce, přijde výzva k úhradě.
  2. Jakmile přijmeme a zpracujeme Vaši platbu, požádáme příslušného registrátora o registraci dané domény. U nejběžnějších domén (česká doména CZ, nadnárodní domény - EU, COM, NET, INFO apod.) je registrace dokončena prakticky okamžitě, u méně obvyklých to může trvat i několik dnů.
  3. O dokončení registrace informujeme klienta e-mailem. Po aktualizaci DNS (obvykle do 24 hodin) začne doména veřejně fungovat.

U nadnárodních domén spravovaných organizací ICANN (.COM, .NET, .BIZ, .INFO...) je po registraci ještě nutné potvrdit správnost registračních údajů. To se provede v e-mailu, který je po dokončení registrace registrátorem zaslán na zadaný e-mail vlastníka domény. Pokud nebude validace provedena do 15 dnů, bude doména až do doby potvrzení deaktivována.


nahoru

Může někdo zaregistrovat doménu, kterou jsem si objednal?

Doména bude zaregistrována po přijetí a zpracování úhrady objednávky. Do této doby je doména volná k registraci ostatním subjektům. Doporučujeme proto uhradit objednávku v co nejkratší době.

Nejrychlejším způsobem provedení platby je platba on-line platební kartou, nebo platba z účtu či na pobočce Raiffeisenbank. V obou případech je platba připsána na náš účet prakticky ihned po provedení transakce a automatický systém tak může provést registraci domény.


nahoru

Zpět na přehled nápovědy

Další domény za akční ceny

Ocenění Českého hostingu - Nejlepší webhosting PHP + MySQL a Webhosting roku Twitter Českého hostingu

Zákaznická podpora je nyní off-line