Nacházíte se zde: Úvod » Pro zákazníky » Nápověda » Veřejně nepřístupné soubory

Veřejně nepřístupné soubory


nahoru

Veřejně nepřístupné soubory

V některých případech můžete potřebovat znepřístupnit nějaký obsah pro přímé stažení HTTP klientem (prohlížečem). Typický příklad použití je například pro soubory dat (databáze SQLite, Berkeley, CDB, vlastní knihovny PHP funkcí apod.), se kterými pracují PHP skripty, jestliže chceme mít jistotu, že si je nikdo přímo "nestáhne" a neprohlédne.


nahoru

Možnosti znepřístupnění

Direktiva Deny

Znepřístupnění je možné dosáhnout pomocí nastavení direktivy Deny v konfiguraci webserveru. Tu je možné použít v .htaccess, dané nastavení případně můžeme na požádání provést v konfiguračním souboru domény.

Adresář data

K uložení dat, která nemají být přístupná z webu také slouží adresář data, který je umístěný v kořeni prostoru domény. Pokud chcete se soubory zde umístěnými pracovat pomocí PHP skriptu v (sub)doméně, posuňte si pro ni open_basedir restrikci.

Posun DocumentRoot

DocumentRoot je adresář, v němž webserver hledá úvodní soubor webu (index). Ten je ve standardně nastaven na adresář příslušné (sub)domény, nicméně individuálně je možné jej posunout do uživatelem definovaného podadresáře. Nastavení můžete provést v klientské sekci, ve správě příslušné domény v záložce Webserver.


nahoru

Zpět na přehled nápovědy


Potřebujete poradit?
Jsme online