Nacházíte se zde: Úvod » Pro zákazníky » Nápověda » Vyzkoušení služeb

Vyzkoušení služeb


nahoru

Zkušební období

Náš webhosting si můžete zdarma vyzkoušet ještě před zaplacením objednávky.

 1. Webhosting standardně objednejte.
 2. Získáte tím přístup do klientské sekce a po zpracování objednávky Vám založíme Váš webhosting (doménu registrujeme až po zaplacení platby).
 3. V klientské sekci si můžete nakonfigurovat potřebné služby a následně je vyzkoušet (základní informace o nastavení a používání služeb najdete na stránce Jak začít používat hosting?).

Postup na vyzkoušení webové prezentace před registrací či převodem domény naleznete níže.

Pokud nebudete s funkčností spokojeni, výzvu k úhradě vystavenou po schválení objednávky neplaťte a rozhodnutí nevyužít naše služby prosím oznamte naší zákaznické podpoře. Objednávku pak stornujeme.


nahoru

Jak vyzkouším svoji prezentaci před dokončením registrace či převodu domény?

Na stránky se můžete podívat ještě před dokončením převodu či registrace domény. Stačí, když si na svém počítači pro danou doménu či subdoménu ručně upravíte překlad doménového jmena na IP adresu. Tato lokální nastavení pak bude mít přednost před veřejným nastavením v DNS. Konkrétní konfigurace je závislá na použitém operačním systému. Zde je postup:

 1. V klientské sekci zjistěte IP adresu webserveru, na němž je Vaše doména založena. Najdete ji v části Domény a hosting, ve správě dané domény v záložce Webserver. Hodnota je uvedena u položky Základní IPv4 adresa.
 2. Na svém počítači najděte a v editujte soubor hosts. Jeho umístění je závislé na používaném operačním systému. Následují obvyklá umístění tohoto souboru:
  Microsoft Windows: c:\windows\system32\drivers\etc\hosts
  Linux, BSD, Android apod.: /etc/hosts
  Mac OS X: /private/etc/hosts
  Jelikož se jedná o systémový soubor, může jeho editace vyžadovat zvýšená oprávnění ("správce", root). Další informace případně získáte v dokumentaci Vašeho operačního systému, nebo u zákaznické podpory výrobce.
 3. Předpokládejme, že Vaše doména je www.example.org a IP adresa, kterou jste zjistili v bodě 1., je 91.239.200.40. Do souboru hosts vložte následující řádek a soubor uložte:
  91.239.200.40 www.example.org example.org
 4. Spusťte (či restartujte) Váš prohlížeč webových stránek a do pole pro adresu zadejte URL Vaší domény (v našem příkladě http://www.example.org).
 5. Váš prohlížeč načte obsah uložený na našem webserveru.

nahoru

Zpět na přehled nápovědy


Potřebujete poradit?
Jsme online