Nacházíte se zde: Úvod » Pro zákazníky » Nápověda » Webmail

Webmail


nahoru

Práce s webmailem

Webmail je webové rozhraní pro práci s e-maily. Nabízíme webmail postavený na open-source systému Roundcube, najdete jej na adrese https://webmail.cesky-hosting.cz.

Webmail je alternativní variantou práce s poštou k využití nějakého specializovaného programu (Outlook, Thunderbird, Apple Mail apod.), který běží na uživatelově počítači, tabletu či telefonu. Oproti specializovanému software může mít webmail nevýhodu v menších možnostech nastavení, a některých omezeních vyplývajících z faktu, že se jedná o webovou aplikaci. Na druhou stranu umožňuje s e-maily pracovat odkudkoliv pouze s využitím běžného webového prohlížeče.


nahoru

Přihlášení do webmailu

K Vaší schránce se přihlaste s následujícími údaji:

  • Uživatel: celá Vaše e-mailová adresa (tedy ve tvaru jmeno_schranky@vase_domena.koncovka - např. karel@cesky-hosting.cz)
  • Heslo: heslo, které jste si k Vaší e-mailové schránce nastavili v klientské sekci

nahoru

Mazání zpráv

Odstraněním zprávy ve webmailu (pomocí tlačítka Smazat nebo obdobného) se zpráva fyzicky nesmaže, ale pouze přesune do složky pro smazané zprávy (obvykle "Koš"). Teprve ostraněním zprávy z této složky dojde k jejímu fyzickému vymazání ze serveru.

Složka pro smazané zprávy je také promazávána automaticky - jsou v ní ponechávány pouze zprávy mladší 30 dnů.


nahoru

Odesílání zpráv

Při posílání e-mailů z webmailu je omezena velikost odeslané zprávy na 32 MB. Maximální počet příjemců jedné zprávy je 100. Zároveň je aplikováno i omezení na počet odeslaných zpráv jedním uživatelem v čase. Tento limit je 300 za hodinu, bližší informace jsou k dispozici na stránce Politiky SMTP serverů.


nahoru

Zpět na přehled nápovědy


Potřebujete poradit?
Jsme online