Nacházíte se zde: Úvod » Pro zákazníky » Nápověda » Wordpress (redakční systém)

Wordpress (redakční systém)


nahoru

Wordpress

Instalace tohoto systému je možná jednoduše z klientské sekce s využitím funkce instalace aplikace na jedno kliknutí. Bližší informace získáte na stránce Instalace na jedno kliknutí.

Wordpress je open source redakční systém, vytvořený v PHP a využívající databázi MySQL. Domovská stránka české verze projektu je na adrese http://cs.wordpress.org/, fórum pro uživatele na http://podpora.dgx.cz/wordpress.

Uvedené informace se týkají verze 3.0 (jiné verze a rozšíření systému mohou pracovat jinak), další najdete na stránkách projektu. Systém funguje na našich serverech s PHP 5, starší verze (řada 2) i na serverech s PHP 4.


nahoru

Instalace

 1. Připravte si MySQL databázi - založte si ji v klientské sekci, použít můžete i nějakou databázi stávající (zde je třeba dát pozor na možnou kolizi jmen tabulek).
 2. Nakopírujte skripty aplikace na server do adresáře (sub)domény, na které budete systém provozovat.
 3. Je-li Vaše doména na serveru s PHP 4, bude třeba provést změnu přístupových práv - práva adresáře příslušné (sub)domény změnte na 707 (čtení + zápis + spouštění vlastníkem a ostatními). Nastavení proveďte pomocí Vašeho FTP (SFTP/SCP) klienta.
 4. Spusťte instalaci zadáním jména dané (sub)domény do prohlížeče a projděte instalačním průvodcem, ve kterém vyplňte potřebné údaje.
 5. Je-li Vaše doména na serveru s PHP 4, změňte práva adresáře příslušné (sub)domény zpět na výchozích 705 (čtení + zápis + spouštění vlastníkem, čtení + spouštění ostatními).

nahoru

Přepis URL

Systém Wordpress umožňuje používání tzv. "trvalých odkazů". Chcete-li tuto možnost používat, zprovozníte ji podle následujícího návodu:

 1. V administračním rozhraní Wordpressu si na stránce Nastavení - Trvalé odkazy zvolte požadovaný tvar odkazů.
 2. Požádejte naši zákaznickou podporu o nastavení následujících pravidel pro (sub)doménu, na které systém provozujete:

  DirectoryIndex index.php
  RewriteEngine On
  RewriteCond %{DOCUMENT_ROOT}%{REQUEST_FILENAME} !-f
  RewriteCond %{DOCUMENT_ROOT}%{REQUEST_FILENAME} !-d
  RewriteRule . /index.php [L]
  

nahoru

Zpět na přehled nápovědy

Další domény za akční ceny

Ocenění Českého hostingu - Nejlepší webhosting PHP + MySQL a Webhosting roku Twitter Českého hostingu

Potřebujete poradit?
Jsme online