Nacházíte se zde: Úvod Podpora Články Hostingové zprávy Dva roky historie Českého hostingu

Dva roky historie Českého hostingu

Jsou tomu dva roky, co jsme na trh uvedli novou službu Český hosting. Za tuto dobu se stalo hodně zajímavých událostí. O některých jste se mohli dočíst zde, v hostingových zprávách. Jak jsme si tedy vedli a jaké máme další cíle?

Vznik Českého hostingu - rok 2003

V srpnu roku 2003 jsme začali pracovat na nové hostingové službě. S provozem hostingu jsme měli zkušenosti zhruba dva roky. O dva měsíce později, přesně 27.10.2003, přišla první objednávka z webu, který měl v té chvíli pouze úvodní stránku a objednávku. O další dva měsíce později jsme spustili testovací provoz Českého hostingu již s klientskou sekcí (novinka 12.12.2003).

Bouřlivý rozvoj služeb - rok 2004

V roce 2004 jsme se zaměřili zejména na rozvoj nových služeb a rozvoj klientské sekce pro pohodlnou správu hostingových účtů. Mezi novými službami byly například: statistiky návštěvnosti, CRON, e-mailový koš, databáze SQLite, Berkeley DB3 a PostgreSQL, individuální FTP přístup na subdomény, vlastní chybové stránky, zabezpečený přístup SFTP/SCP, IMAP a další.

Serverová sezóna - rok 2005

Rok 2005 se vyznačoval zejména rozšiřováním technického zázemí služby. Servery jsme přestěhovali do nově vybudované serverovny společnosti Casablanca INT a spolu s tím provedli výměnu strojů na nové platformy Intel. V průběhu roku 2005 jsme rozšířili počet serverů zajišťující službu více než trojnásobně.

Také jsme uvedli novou službu dedikované servery, uskutečnili několik akcí a soutěží o zajímavé ceny (např. o skútr Kentoya) a v neposlední řadě jsme se stali akreditovaným registrátorem domén .eu.

Český hosting podle domén

Pro zajímavost jsme připravili stručný přehled vývoje počtu českých domén spravovaných naší službou.

Datum Počet .cz domén (zdroj: CzechWeb)
Září 2003 7 domén (převážně vlastních)
Říjen 2003 První objednávka ze stránek, které měly jen titulku a objednávkový formulář.
Leden 2004 38 domén
Červen 2004 204 domén
Prosinec 2004 679 domén
Duben 2005 1004 domén
Červen 2005 1331 domén
Prosinec 2005 2020 domén

Zdroj: žebříček CzechWeb.cz - provozuje společnost P.E.S. consulting, s.r.o.

Postup Českého hostingu v žebříčku CzechWeb webhostingových společností v ČR

V roce 2004 jsme přeskočili 454 webhostingových společností v ČR a dostali jsme se v žebříčku na 33. místo.

V roce 2005 byl postup do první dvacítky obtížnější. Předběhli jsme několik společností, které mají silnou pozici na trhu (namátkou SuperNetwork s.r.o., NETHOST s.r.o., GTS Czech, a.s., Hosting90 s.r.o.).
Celkově jsme se zařadili na 13. příčku.

  • 31.12.2003 - 487. místo (zdroj CzechWeb.cz)
  • 31.12.2004 - 33. místo (zdroj CzechWeb.cz)
  • 31.12.2005 - 13.místo (zdroj CzechWeb.cz)

Jaký bude rok 2006?

V roce 2006 chceme nadále rozšiřovat a zkvalitňovat naše služby. Na leden plánujeme spuštění PHP 5 s databázovým systémem MySQL 5.

V žebříčku českých webhosterů bychom se chtěli dostat do první desítky, získat přes 2000 nových domén .cz a zařadit se tak mezi největší poskytovatele webhostingu v ČR.

Doufáme, že nám v tom pomůžete i vy.

Zpět na přehled

Komentáře

Marek Brachaczek 23.1.2006 21:47

Přeji Vám, ať se Vám Vaše přání splní, ale pevně doufám, že příčky nebudete "dobývat" na úkor kvality služeb, na jaké jsou zvyklí dosavadní zákazníci. Osobně nestojím o webhosting společnosti, která se řadí do top 10, ale o společnost, kterou s klidným svědomím můžu doporučit, pokud se mě na Vás někdo zeptá.

Štěpán Kocourek 24.1.2006 15:00

Jen tak dál, ať ČH kvete i nadále...

Matěj Kloubek (Český hosting) 24.1.2006 18:32

Nechceme spravovat tisíce domén a poskytovat špatné služby. Naopak chceme být mezi nejlepšími hostingy kvalitou a spolehlivostí, ne počtem domén. To spolu samozřejmě souvisí. Pokud budeme nabízet kvalitu, nebudeme mít o zákazníky nouzi.

Dosavadní kvalitu chceme ješte zlepšit, není na takové úrovni jako máme v plánu.

Josef Kotva 25.1.2006 18:55

Osobně jsem s ČH velice spokojený a doporučuji jej také svým klientům. Jediná věc, která mi vadí, je nemožnost používat .htaccess nebo alespoň ručně editovat pravidla pro mod_rewrite. Nutnost je někomu posílat a X hodin čekat, než budou přidána (a teprve potom aktualizovat stránky) je neuvěřitelný opruz.

Jan Beran 26.1.2006 11:44

Mám u vás 3 domény (zatím) a jsem velmi spokojený - a to jsem už několikrát potrápil podporu mailem i telefonem a řešení bylo vždy rychlé a věcné. Díky.

Získali jste mě rychlostí registrace domény+hostingu: v pátek po poledni jsem vyplnil žádost, odpoledne zaplatil a v pondělí dopoledne jsem už plnil obsah na nové doméně...

Taktéž bych se přimlouval za .htaccess. Na minulém hostingu jsem si na něj zvyknul. Prosím.

tark 27.1.2006 20:00

Za .htaccess se také přimlouvám. Není nad to poslat technické podpoře mail a za chvíli zjistit, že klient požaduje další modul do CMS a to znamená doplnění další položky do .htaccess apod... :-)

hakuna 30.1.2006 10:41

Uz jste 12 .-) gratuluji...

David M 30.1.2006 22:10

Jsem také vaším spokojeným klientem a přeji vám mnoho úspěchů i do budoucna. Získali jste si mě svou spolehlivostí, rychlostí a vstřícností.

Nicméně jedna věc i mně ve vašich službách chybí - již zmiňovaný .htaccess. Doufám, že se jej brzy dočkáme.

SuE 1.2.2006 20:04

Tak ať se daří a dík za všechnu pomoc.
ČH je lama friendly :-)

Vreco 5.2.2006 10:28

Mě by jenom zajímalo, kdo vymyslel poměřování webhostingu podle počtu domén. Tvrdit, že ČH je větší než GTS nebo SuperNetwork je LOL, mě by v tomto porovnávání jako zákazníka pro referenci spíše zajímal počet serverů/velkých projektů, které ČH spravuje.

Matěj Kloubek (Český hosting) 8.2.2006 11:45

<strong>.htaccess:</strong>
O .htaccess uvažujeme dlouho. Chceme usnadnit minimálně zasílání pravidel pro mod_rewrite, která by bylo možné vkládat do pole v klientské sekci. Také zvažujeme zřízení speciálního serveru, na kterém by byla podpora .htaccess na požádání k dispozici. V tuto chvíli nejsou jasné termíny ani konečné řešení. Určitě Vás budeme informovat.

<strong>Vreco:</strong>
Je těžké objektivně zhodnotit velikost hostingové společnosti. Ve výsledku ani tak nezáleží na počtu serverů a velikosti serverovny apod. Nejlepším měřítkem se jeví počet spravovaných domén. V článku je to uvedeno a je na každém zda bude žebříček na základě těchno veličin akceptovat či nikoli.

Co považujete za velký projekt? rozsáhlost prezentace, počet uživatelů nebo zobrazených stránek měsíčně, velikost databáze, počet obrázků? To je také těžce definovatelné.
O našich serverech se můžete dočíst v článku <a href="/pro-zakazniky/hostingove-zpravy/hardwarove-zazemi.html">Hardwarové zázemí</a>. Mezitím přibyly další dva pro PHP 5 a MySQL 5.

Petr Dvořák 8.2.2006 16:09

MK» Chceme usnadnit minimálně zasílání pravidel pro mod_rewrite, která by bylo možné vkládat do pole v klientské sekci.

Kdyby šla v klientské sekci nastavovat jednoduchá pravidla, v hodně případech by to stačilo. Neznám problematiku mod_rewrite, ale předpokládám, že přímá editace je zakázána z bezpečnostních důvodů. Z možných problémů znám akorát zacyklení, které by myslím u jednoduchých pravidel mohlo jít pomocí regulárních výrazů ošetřit. Nebo ne?

Minimálně by ale bylo fajn, kdyby byla vidět aktuální pravidla (bez ohledu na možnost jejich editace). Člověk si kolikrát není jist, jaká verze pravidel je na webu aplikována...

Jakub Hejda 13.2.2006 16:58

Se službami cesky-hosting.cz jsem velmi spokojen.
Při tvorbě nových stránek se už nerozhoduji kde koupím doménu a kam stránky umístím. :)

Nejvíce si ale cením velmi kvalitní zákaznické podpory. Problém mi občas dělá MEMORY_LIMIT (přidělená operační paměť serveru). Ale na žádost mi ji vždy administrátor zvýšil, takže jsem spokojen.

Poslední dobou jsem také zaznamenal větší množství krátkodobých výpadků, ale věřím, že to bylo jen kvůli rozjíždění nových serverů.

Přeji Vám mnoho spokojených zákazníků !

Jirka Brejcha 16.4.2006 17:26

Rovnez se pridavam ke svym spokojenym kolegum. Cesky Hosting me velmi nadchl ze zacatku, kdyz jsem se rozkoukaval v domenovem svete a musim rict, ze jsem stale velmi spokojen. Doporučil jsem ČH uz nekolika znamym a vsichni (radove okolo 10) jsou nadmiru spokojeni. Pri tvorbe novych webovych projektu rovnez sazim na ČH. Jen tak dal a stale user a service friendly;)

No udelat lepe? No rozhodne jsem pro zavedeni htaccess v nejake modifikovatelnejsi podobe a mozna bych ocenil i trosku propracovanejsi webmailove rozhrani. Pravidla, podrobnejsi nastaveni antispamu, moznost notifikace na mobilni telefon. Zajimave by zvlaste pro me do budoucna mohlo byt spusteni hostingu na microsoftim IIS s ASP. Popripade treba i hostovani mailboxu na exchange serveru. Chapu, ze o tyto sluzby treba nebude takovy zajem a licencni politika tomu take priliz nepomaha, ale spustit jeden server na platforme MS s IIS a exchangem by mohlo byt zajimave. Hodne uspechu a malo zabloudilych paketu preje Jirka Brejcha

Zuzana Mačková 20.4.2006 11:58

Služby ČH používáme přes dva roky a jsme spokojeni. Případné problémy se řeší - a to je hlavní.
Díky, ať se Vám daří.

wosa 2.10.2006 17:08

mod_rewrite aspoň v nějaké podobě. Jinak jsem se službami nadmíru spokojen!

Jakub Mach 2.10.2006 17:18

wosa: ano, máme - <a href="/pro-zakazniky/napoveda/htaccess-mod-rewrite.html">viz nápověda</a> :o)

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (16.6 + 44.1) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru