Nacházíte se zde: Úvod Webhosting Open Source

Open source

Český hosting je připravený pro oblíbené Open source aplikace.
U nás můžete provozovat řadu zdarma dostupných a šikovných "hotových" řešení webu, e-Shopu, blogu apod.

instalace
1 kliknutím
bez problémů
tisíce UIP/den
memory_limit
až 1 024 MB
vysoký výkon
rychlé SSD disky

Instalace open source aplikací na 1 kliknutí

Pravidelně testujeme funkčnost nejrozšířenějších open source systémů na Českém hostingu.
Nejoblíbenější z nich je možné v klientské sekci nainstalovat jednoduše jedním kliknutím.

Objednat webhosting

125 Kč 59 Kč

71,39 Kč s DPH/měsíc

Akční sleva 53 % pro nové objednávky na 1. rok

Bezproblémový provoz

Český hosting plně vyhovuje provozním nárokům moderních aplikací. Díky tomu můžete na našem webhostingu provozovat celou řadu různých open source systémů. Open source s tzv. "otevřeným kódem" pro Vás představuje dostupné řešení, jak získat s minimálními náklady vlastní redakční systém, fórum či blog.

Instalace na 1 klik

Instalace na 1 klik

Bezproblémový provoz

Bezproblémový provoz

Vysoký výkon & parametry

Vysoký výkon & parametry

Odladěno pro open source

Naše výkonné servery jsou připravené pro náročné open source systémy. Instalace ani provoz různých modulů ve větším počtu není problém. PHP si můžete nastavit navíc dle potřeby.

  • Dostatek paměti pro instalaci modulů i aktualizaci
  • memory_limit až 1 024 MB, upload_max_filesize až 512 MB
  • Možnost vlastního nastavení PHP
  • Velké množství různých PHP rozšíření
  • .htaccess i mod_rewrite
  • Výběr z MySQL (enginy myisam a innodb) a PostgreSQL
  • Rychlé databáze na polích ze SSD disků

Oblíbené aplikace

WordPress

WordPress

15 536×
WooCommerce

WooCommerce

2 000×
Prestashop

Prestashop

791×

Aktuálně hostovaných
Open Source aplikací

20 900
Open source Počet
Wordpress 15 536
WooCommerce 2 000
Joomla! 1 426
PrestaShop 791
Drupal 336
PhpBB 87
Dokuwiki 74
Textpattern 15
osCommerce 5
PunBB 3
Ostatní 627

Nejčastěji používané open source aplikace u nás

WordPress

WordPress je redakční systém postavený na PHP a MySQL. Na vývoji wordpressu se podílí stovky lidí, proto je velice modulární a je možné ho použít téměř pro cokoli. V současné době je to pravděpodobně nejpoužívanější Open source redakční systém pro blogy na celém světě.


PrestaShop

PrestaShop je moderní e-komerční systém vyvíjený od roku 2007 ve Francii. Použité technologie jsou PHP, MySQL a AJAX. PrestaShop získal roku 2010 první místo v soutěži Open-Source Award 2010.


PhpBB

PhpBB je Open source systém pro diskusní fórum napsaný v PHP a využívající řadu databázových systémů. Na Českém hostingu můžete použít databázi MySQL, PostgreSQL a další. Díky šablonovacímu systému můžete PhpBB rychle a snadno upravovat.


PunBB

PunBB je fórum vytvořené v PHP. PunBB se vyznačuje tím, že je velmi rychlé. Ukládaná data jsou menší, není proto potřeba mít velkou databázi (potřebujete jednu databázi MySQL, PostgreSQL nebo SQLLITE). PunBB je také validní dle standardů XHTML.

Po grafické stránce je jednoduché, ale grafiku lze snadno změnit výběrem z již hotových vzhledů. Zkušenější webmasteři si mohou grafiku změnit sami.


osCommerce

OsCommerce je open source systém pro internetový obchod, vytvořený v PHP a využívající databázi MySQL.


WooCommerce

WooCommerce je plugin pro WordPress, který patří mezi přední systémy pro e-commerce. WooCommerce je ideální pro malé a střední e-shopy. Oceníte jej zejména, pokud prodej on-line teprve rozjíždíte a hledáte osvědčené hotové řešení a máte omezený rozpočet. Na WooCoomerce běží miliony e-shopů na celém světě.


Joomla!

Joomla! je redakční systém napsaný v jazyce PHP a využívá databázi MySQL. Joomla! toho umí opravdu hodně, provozovat na něm můžete blog nebo diskusní fórum, problémem pro něj nejsou ani moduly jako hlasování, kalendář nebo vyhledávání.

Název joomla je anglický fonetický přepis svahilského slova „jumla“, které znamená „všichni dohromady“ nebo „v celku“ (zdroj Wikipedie).


Drupal

Drupal je oblíbený redakční systém. Je snadno rozšiřitelný pomocí modulů a to ho činí flexibilním. Tato rozšiřitelnost z něj dělá velmi dobrý redakční systém, který můžete použít jak pro weblog, tak pro diskusní fórum. Drupal je naprogramovaný v jazyce PHP a využívá databázi MySQL nebo PostgreSQL.


Dokuwiki

DokuWiki je wiki systém, dodržuje standardy a je snadno použitelná. Bez problémů v ní vytvoříte dokumentaci pro cokoli. Je vhodná pro vývojové týmy i firmy. Ve své podstatě má jednoduchou syntaxi, která je zároveň výkonná. DokuWiki ukládá data do textových souborů, což je výhoda, protože pro její provoz nepotřebujete databázi.


Textpattern

Textpattern je open source redakční systém. Můžete na něm postavit jednoduché stránky nebo blog, ale i rozsáhlejší stránky s množstvím sekcí. Pro Textpattern najdete množství rozšíření, kterými si můžete jeho schopnosti upravit. Textpattern je postaven na PHP a databázi MySQL.


Objednejte si hosting ještě dnes

Špičkový webhosting s pohodlnou klientskou sekcí a profesionální zákaznickou podporou.

  • 14 dní na vyzkoušení
  • Garance vrácení platby do 30 dnů

125 Kč 59 Kč

71,39 Kč s DPH/měsíc

Akční sleva 53 % pro nové objednávky na 1. rok

Nahoru