Nacházíte se zde: Úvod Podpora Nápověda E-maily DKIM

Co je DKIM

DKIM (DomainKeys Identified Mail) je (společně se SPF a DMARC) řešení pro zvýšení důvěryhodnosti odesílaných e-mailů pomocí doplňkové identifikace zdroje zpráv. Využívá kombinace DNS záznamu (TXT) a odpovídající hlavičky s DKIM podpisem v odeslané zprávě. Úspěšné ověření těchto dvou faktorů je pro přijímací SMTP server signálem, že odesílatel s velkou pravděpodobností není podvržen, resp. že má kontrolu nad doménou, z níž zprávu posílá.

DKIM podpis může být u některých příjemců (např. Seznam.cz) nutnou podmínkou pro přijetí hromadných e-mailových sdělení (typicky newsletterů), u některých (např. Gmail) jakékoliv zprávy (musí být aktivní buď DKIM nebo SPF).

Nastavení DKIM

DKIM umožňujeme jednoduše nastavit pro všechny čtyři možné zdroje odesílaných zpráv z našich služeb - tedy z PHP skriptů na webserveru, z odesílacího SMTP serveru pro poštovní klienty (smtp.cesky-hosting.cz), z webmailu a z WebSTMP serveru (poslední tři zdroje vyžadují, aby byla příslušná doména založena v našem poštovním systému). Jednotlivé zdroje mají pro každou doménu samostatné DKIM podpisy, které navíc pravidelně automaticky obměňujeme, což je důležité z bezpečnostních důvodů.

Zapnutí či vypnutí DKIM můžete provést z klientské sekce, ze správy Vaší hostované domény, ze záložky Údaje. Aktivace je provedena automaticky po ověření potřebného TXT záznamu (ten se vytvoří automaticky), obvykle do 5 minut. DKIM průběžně zapínáme automaticky, pokud to stav domény umožňuje.

Tato funkce není z technických důvodů k dispozici pro domény, které nevyužívají naše nameservery. Vzhledem k nutnosti aktivních DNS je DKIM samozřejmě možné zapnout pro skutečně fungující doménu - tedy až po dokončení registrace či převodu.

Zpět na nadřazené téma

Objednejte si hosting ještě dnes

Špičkový webhosting s pohodlnou klientskou sekcí a profesionální zákaznickou podporou.

  • 14 dní na vyzkoušení
  • Garance vrácení platby do 30 dnů

125 Kč 59 Kč

71,39 Kč s DPH/měsíc

Akční sleva 53 % pro nové objednávky na 1. rok

Nahoru