Nacházíte se zde: Úvod Podpora Nápověda Open source aplikace PrestaShop (e-shop)

PrestaShop

PrestaShop je open source systém pro internetový obchod, vytvořený v PHP a využívající databázi MySQL/MariaDB. Domovská stránka projektu je na adrese https://www.prestashop.com.

Instalace PrestaShop

PrestaShop nejsnadněji nainstalujeme pomocí naší funkce instalace aplikace na jedno kliknutí. Tato automatická instalace je rovnou nakonfigurována pro základní fungování, včetně odesílání e-mailů a vypnutí cachování.

Odesílání e-mailů PrestaShop

Počínaje řadou 1.7.7. (vydána byla v prosinci 2020) redukovali vývojáři možnosti odesílání e-mailů z PrestaShopu. Do té doby preferované (a i z pohledu provozu ideální) využívání PHP funkce mail() bohužel přestalo být podporováno.

Nově je potřeba používat funkci WebSMTP. V rámci naší automatické instalace PrestaShopu vše potřebné nastavíme. Nicméně pokud instalujete aplikaci ručně, nebo provádíte aktualizaci ze starší verze, bude zřejmě potřeba nastavení upravit. Postup je následující:

 1. Aktivujte funkci WebSMTP. To provedete v klientské sekci, ve správě příslušné domény, v záložce Webserver. Ve formuláři pod odkazem "Aktivovat WebSMTP" zadejte heslo, které bude Vaše aplikace pro přihlášení na WebSMTP server používat.
 2. V administraci PrestaShopu přejděte na stránku NástrojeE-maily.
 3. Zvolte způsob odesílání Nastavit vlastní parametry SMTP.
 4. Ve následném formuláři zadejte údaje pro připojení k WebSMTP serveru a nastavení uložte:
  Server SMTP: websmtp.cesky-hosting.cz
  Uživatelské jméno SMTP: údaj z klientské sekce (standardně je to jméno domény)
  Heslo SMTP: heslo, které jste si nastavili v bodu 1.
  Šifrování: TLS
  Port: 25

Funkce WebSMTP umožňuje odesílat e-maily pouze z adres na doméně, pro níž je aktivována (obvykle je to ta, na níž je aplikace nainstalována), a z jejích aliasů. Pokud používáte jinou adresu, bude potřeba ji změnit.

Změna kontaktního e-mailu obchodu

Kontaktní e-mail obchodu je zobrazován na stránkách, a je také používán jako adresa odesílatele e-mailů zasílaných z obchodu. Tuto adresu je možné kdykoliv změnit (např. kvůli změně konfigurace odesílání e-mailů).

Změnu můžete provést na stránce kontaktních detailů. Tu najdete v administraci vašeho PrestaShopu - nabídka Nastavení eshopuNapište nám → záložka Prodejny.

Cachování PrestaShop

Na našich webserverech je standardně nastaveno cachování statického obsahu. Prestashop sám nastavení cachování nemění, což může vést k tomu, že se změny obsahu konkrétnímu uživateli nemusejí projevit hned. Chcete-li tomu předejít, můžete cachování pro MIME typ text/html vypnout.

Učiníte tak úpravou souboru .htaccess, který je umístěn v adresáři Vaší instalace PrestaShopu. Níže uvedené direktivy je umístěte mimo značky # ~~start~~ a # ~~end~~:

ExpiresActive On
ExpiresByType text/html M0

Cachování je možné vypnout také pomocí nastavení v konfiguraci domény.

Zpět na nadřazené téma

Objednejte si hosting ještě dnes

Špičkový webhosting s pohodlnou klientskou sekcí a profesionální zákaznickou podporou.

 • 14 dní na vyzkoušení
 • Garance vrácení platby do 30 dnů

125 Kč 59 Kč

71,39 Kč s DPH/měsíc

Akční sleva 53 % pro nové objednávky na 1. rok

Nahoru