Nacházíte se zde: Úvod Podpora Články Hostingové zprávy Navýšení parametrů hostingu

Navýšení parametrů hostingu

Pro všechny naše zákazníky jsme připravili dárek v podobě navýšení diskového prostoru webhostingu Český hosting na 5 GB! Zároveň bychom vás rádi seznámili s plány dalšího rozvoje našich služeb.

Český hosting je tu pro vás již více než 7 let. Naše filozofie se za tu dobu nezměnila - stále nabízíme jeden univerzální hostingový program, ve kterém najdete všechny služby, které obvykle můžete při provozu webových prezentací a elektronické pošty potřebovat. Přitom hledíme zejména na bezpečnost, vysokou dostupnost a kvalitní technické i personální zajištění služeb.

Od začátku také zachováváme původní cenu webhostingu - stále jen 1000 Kč (+ DPH) za rok. Kromě sdíleného webhostingu nabízíme i řešení pro náročnější aplikace - virtuální a dedikované servery.

Kontinuálně stále pracujeme na zlepšování parametrů a množství služeb, které mají naši zákazníci v rámci webhostingu k dispozici.

Navyšujeme diskový prostor na 5 GB

Od dnešního dne navyšujeme základní diskový prostor webhostingu Český hosting z původních 2 GB na 5 GB! Prostor již nyní nebude brán jako jeden celek, ale bude rozdělen do tří samostatných segmentů.

Nově tedy máte k dispozici základní prostor pro webové prezentace až 2 GB, pro e-maily také 2 GB a pro databáze až 1 GB. Tyto segmenty odpovídají tomu, jak jsou jednotlivé služby skutečně provozovány - máme specializované webservery, poštovní úložiště a databázové servery. Získáte díky tomu také lepší kontrolu nad využívaným prostorem. I nadále samozřejmě zůstává možnost navýšit si prostor individuálně dle sazby v ceníku.

Co pro vás připravujeme dalšího?

V minulém roce jsme pracovali zejména na interních projektech - buď technického charakteru, nebo týkajících se zlepšování interních procesů. Také jsme přešli na nový fakturační systém, který mimo jiné usnadňuje placení více služeb najednou a automatické zpracování plateb.

V letošním roce se budeme orientovat spíše na vylepšení oblastí, které se týkají přímo uživatelů a nabídky a správy služeb. A už jsme s tím začali:

  • V únoru byla navýšena operační paměť u námi nabízených vyhrazených hostingových služeb - virtuálních a dedikovaných serverů. Ceny přitom zůstaly nezměněny. Zákazníci tak za stejnou cenu získají větší výkon pro své aplikace.
  • Před několika dny jsme spustili první webserver, který má plnou podporu protokolu IP verze 6. Ostatní servery na IPv6 postupně připravíme a převedeme v následujících týdnech a měsících. Aby mohlo fungovat v Internetu, musí mít každé zařízení (počítač, telefon apod.) přiděleno IP adresu. Volné adresy aktuálně používaného protokolu IP verze 4 ve světě docházejí, protokol IPv6 jej v následujících letech postupně nahradí. A my na to jsme připraveni.
  • Jak je avizováno výše, navýšili jsme diskový prostor.

Na dalších projektech a vylepšeních již pracujeme, jiné plánujeme. Budou se týkat zejména následujících oblastí:

  • Možnost plateb platebními kartami a další automatizace zpracování plateb a objednávek. Díky tomu může být například objednávka a registrace nové domény otázkou několika málo minut.
  • Rozšíření funkcionality klientské sekce o možnost nastavení a správy více uživatelů s různým oprávněním. Bude tak například možné definovat uživatele, který může u konkrétní domény spravovat pouze e-maily, ostatní služby ne.
  • Nové funkce v ovládání hostingových služeb.
  • Partnerský program při prodeji služeb (affiliate) - možnost získání provize při doporučení našich služeb.

O nasazování novinek budeme jako vždy včas informovat buď na našich stránkách, nebo v klientské sekci, nebo na naší stránce na Facebooku, nebo na Twitteru.

Věříme, že vás navýšení prostoru i další vylepšení potěší a že pro vás bude používání našich služeb radostí, tak jako je pro nás radostí jejich provozování a rozvoj :-)

Zpět na přehled

Komentáře

Michal Škrabálek 28.3.2011 12:05

Navýšení prostoru je skvělé (zvlášť s ohledem na nedávné výpadky), ale rozdělením na tři segmenty to úplně zbytečně pohřbíváte.

Je nelogické omezovat lidem volbu v tom, kolik prostoru chtějí mít pro e-mail a kolik pro web. Jsou uživatelé (a není jich málo), kteří si veškerou poštu stahují přes POP3 přímo do PC a těm anoncované navýšení tedy nepřidá prakticky nic. A kolik webových stránek využije 1 GB databázi? Snad žádná. I rozsáhlejší weby mají databázi o velikosti maximálně pár desítek MB (většinou jsou to jednotky MB), pokud do db neukládají soubory. Takže pro samotné webové stránky (kvůli kterým si lidé váš hosting pořizují) je velikost prakticky pořád stejná, 2 GB...

I přesto jste nejlepší hosting v ČR s příjemnou a rychlou technickou podporou a nejpřehlednější administrací služeb široko daleko ;-)

Jakub Mach 28.3.2011 13:56

Budete se divit, ale z našich zkušeností vyplývá něco jiného. Většina uživatelů si poštu do svých počítačů nestahuje a poměrně velké databáze nejsou zas až takovou výjimkou. A častější je potřeba více prostoru pro e-maily, než pro web. Rozdělení prostoru odpovídá tomu, jak je prostor opravdu vyhrazen na jednotlivých serverech - není jeden společný prostor, ale tři nezávislé prostory pro různá data.

Ano, je možné, že toto navýšení některým uživatelům přímý užitek nepřinese, ale pravděpodobně jich nebude mnoho. Každopádně nikdo nebude poškozen a užitek přinese třeba nějaké navýšení příští. Nebo jiná z chystaných novinek :-)

David Mrnustik 29.3.2011 10:37

Zdravim,

prvne mne Vami anoncovane navyseni potesilo. Ale po zvazeni prinosu teto zmeny musim temer ve vsem souhlasit s p. Skrabalkem, viz prvni prispevek.

Jak uvadite, velke databaze nejsou vyjimkou, ale hadam, ze jsou vyjimkou spise mensi. Ve vasem clanku "Efektivita fungování webových aplikací" bylo uvedeno doporuceni, jak s daty v DB co nejefektivneji nakladat. V tomto pripade mi ale navyseni prostoru DB prijde trochu kontraproduktivni. Zvyseni kapacity muze naopak fungovat jako urcita ztrata motivace udelat DB efektivnejsi, nez jak popisoval p. J. Mach (2. prispevek v komentarich zmineneho clanku).

Navyseni u emailu vitam. I kdyz v mem pripade si vystacim i s polovinou (1GB) a mene. Ale samozrejme navyky uzivatelu se spravou posty se budou lisit.

Osobne bych se tedy spise primlouval pro zvyseni kapacity pro web, ale i presto je zmena pozitivni. Navyseni parametru sluzeb bez zvyseni ceny vzdy potesi :)

A verim, ze provedeny upgrade byl dlouhodobe planovany (a ne jako strategicka reakce na nedavne technicke problemy) a dalsi vami chystane novinky se dockaji realizace v brzke dobe. Osobne se tesim na moznost plateb platebnimi kartami.

I pres urcite neprijemnosti pri nedavnych vypadcich se mi vas pristup libil. O problemech jste uzivatele na svych strankach dostatecne informovali i vcetne zaverecneho vyjadreni.

S pozdravem
David Mrnustik

Jakub Mach 29.3.2011 15:13

My jsme ale prostor pro databáze nezvýšili, ale vlastně snížili - předtím byl prostor 2 GB na všechno dohromady (tedy třeba i jenom na databáze), nyní je pro databáze 1 GB :-) Nicméně uživatelé, kteří mají databáze větší, než tento limit, používají vyhrazené služby. Ale ne z důvodu kapacity, ale potřeby vyhrazeného výkonu. Každopádně obecně určitě neplatí, že velká databáze = neefektivní aplikace. Vždy je třeba to hodnotit individuálně, což také děláme a komunikací s uživateli se snažíme vzniku problémových situací předcházet.

Ano, zvýšení kapacity jsme plánovali již dříve, kvůli řešení problémů našeho poskytovatele serverhousingu jsme je jen museli mírně odložit.

Ohledně prostoru pro web - opíráme se o naše údaje: více než 2 GB prostoru pro web potřebuje ani ne 1% uživatelů našich sdílených služeb, průměrně obsazený prostor je necelých 200 MB (nuly nejsou do průměru započítány). Nicméně až Vám u nějakého hostingu nebude stačit prostor pro web, napište na podporu a my Vám jej protekčně zdarma navýšíme :-)

O problémech veřejně informujeme vždy, zároveň všechna hlášení archivujeme na stránkách. Je to fair vůči zákazníkům a jsme rádi, že to oceňujete. Díky tomu třeba můžete zjistit, že mnohem větší problémy s výpadky zaviněné poskytovatelem jsme řešili třeba v zimě 2006 (tehdy v jiném datacentru u jiného provozovatele). Inu, stává se to ;-)

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (29.3 + 7.6) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru