Nacházíte se zde: Úvod Podpora Články Hostingové zprávy Nový server TYAN na cestě

Nový server TYAN na cestě

Od ledna 2005 přecházíme se všemi servery z boxů do racku. První rackmount server, určený pro nový mailserver, dorazil. Zvolili jsme systém TYAN, který by měl vyhovovat našim nárokům na stabilní a výkonný server pro bezproblémový chod e-mailů.
Detail desky

TYAN pro lepší poštu

Protože naši klienti využívají služeb ve velkém rozsahu, rozšiřujeme naše servery o nový rackmountový server a zároveň všechny servery přesouváme do racku (v lednu 2005). Nestandardní objednávku dodavatel vyřizoval několik týdnů a dnes konečně dorazila.

Srdcem mailového stroje je 64bitový procesor AMD Opteron 248.

Nový server nahradí současný mailový stroj a je první vlaštovkou z chystaných rackmountů. Jak probíhala instalace serveru můžete vidět ve fotogalerii.

Zpět na přehled

Fotogalerie

Komentáře

James 14.1.2005 09:22

Zdravim, muzete prosim upresnit celk. cenu a kde se da tahle kraska koupit?
Co na tom jede, Linux nebo Win?
Jinak super.
Dik!

Matěj Kloubek 17.1.2005 17:17

Tento server stál cca 85000,- Kč se současným vybavením. Budeme do něj kupovat ještě další věci.<br />Koupit se dá přes nás.<br />Pravděpodobně na něm pojede NetBSD.

markon 11.2.2005 20:19

Ta galerie je dobra, jen me zacina vrtat hlavou ten zvysujici se pocet serveru s malym mnozstvim domen. Hodne hostingu ma par serveru na tisice domen.

Nicmene jen tak dale, nikdo nechce pretizeny webovy servery jako ma treba PIPNI :(

Pavel 25.2.2005 22:39

Opravdu galerie je super. Nepřemýšlíte náhodou o vytvoření fotogalerie celé serverovny a rackmountů včetně Vaší práce?

Matěj Kloubek 26.2.2005 12:58

Rozhodně nechceme mít tisíce klientů na jednom serveru. I v případě, že by to server zvládal, může vždycky dojít k problémům se Softwarem nebo Hardwarem. Pokud k tomu dojde, nejede ani jedna prezentace. Řešit takovou situaci je náročné časově i finančně. Jak vypadá nedostupný server můžete vidět na příkladu Krytona, kde došlo k selhání hardwaru (viz Havárie serveru Kryton).

Rozhodli jsme se proto pro více serverů. V momentě kdy je server stabilní a zátěž je optimální, dokupujeme další, na který umísťujeme nové domény.

Matěj Kloubek 26.2.2005 13:04

Fotogalerie ze serverovny bude. Chystáme se na montáž nového databázového serveru do racku. Na fotkách by měla být zachycena serverovna, práce a pár detailů. K tomu dojde, s největší pravděpodobností, během března.

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (17.8 + 15.0) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru