Nacházíte se zde: Úvod Podpora Články Hostingové zprávy Stali jsme se akreditovaným registrátorem .cz domén

Stali jsme se akreditovaným registrátorem .cz domén

V březnu 2020 jsme se stali akreditovaným registrátorem .cz domén, na začátek srpna chystáme hromadný transfer domén pod naši akreditaci.

S radostí oznamujeme, že začátkem března 2020 jsme se stali akreditovaným registrátorem domén .cz. Spolu s doménami .eu se jedná o naši druhou doménovou akreditaci (akreditovaným registrátorem domén .eu jsme již od roku 2005). Doposud jsme dlouhodobě spolupracovali s partnerem General Registry s.r.o., kolegům tímto děkujeme za vždy ochotnou spolupráci :-)

O kroku stát se registrátorem .cz jsme uvažovali delší dobu, protože přímá vlastní správa domén v registru přináší řadu výhod a možností, patříme mezi největší poskytovatele webhostingu v České republice, a domény .cz tvoří skoro 3/4 našeho "portfolia". Naše rozhodování také podpořilo loňské sloučení General Registry jako samostatného registrátora s mateřskou společností INTERNET CZ, a.s.

Přímý přístup do registru nám přináší zjednodušení všech operací s .cz doménami, plnou kontrolu nad změnami, i možnost definovat některé vlastní postupy (např. změnu vlastníka už není nutné potvrzovat písemně). Navíc nám to umožní rozšíření automatické správy domén i pro naše uživatele.

Koncem dubna jsme začali naši akreditaci plně využívat pro registraci nových .cz domén a převádění domén od jiných registrátorů/poskytovatelů. Postupně jsme vyladili náš systém (aktuálně vedeme pod naší akreditací více než 1600 .cz domén) a můžeme přikročit k závěrečné fázi - tedy hromadnému transferu našich zbývajících .cz domén od dosavadního zprostředkovatele (je jich přes 28000).

Hromadný transfer bude pouze administrativní operací (změna určeného registrátora), která proběhne ve spolupráci se sdružením CZ.NIC, správcem domény .cz, a naším dosavadním partnerem INTERNET CZ, a.s.

Rádi bychom k tomu uvedli několik důležitých informací:

  • Změnu registrátora provede přímo správce .cz domén, není potřeba žádné zapojení držitelů jednotlivých domén.
  • Změna registrátora nemá žádný vliv na technické fungování domén (změní se pouze registrátor domény, nikoliv její technické parametry). Např. webové stránky, nebo e-maily tedy budou fungovat i nadále v nezměněné podobě.
  • Zachován zůstane i správce příslušných domén, tj. naše společnost .
  • Právo kdykoliv změnit určeného registrátora, které vyplývá z pravidel fungování .cz domén, touto operací samozřejmě nebude nijak dotčeno.
  • Provedení hromadného transferu je naplánováno na 5.8.2020.

Výhody vlastní akreditace oceňujeme již nyní. Věříme, že i proces hromadného transferu proběhne hladce. Že se tak stalo, poznáte podle toho, že nic nepoznáte ;-) Případné dotazy zodpoví naše zákaznická podpora.

Aktualizace k 6. 8. 2020 - Dokončení transferu domén pod náš účet

Včera mezi 14 a 15 hod byl transfer domén úspěšně proveden. Převedli jsme 28159 námi spravovaných domén pod náš registrátorský účet. Díky spolupráci všech zúčastněných stran, proběhlo vše dle očekávání.

Skokem jsme se tak zařadili mezi TOP10 registrátory v ČR. Děkujeme všem zákazníkům za přízeň a těšíme se na další společný rozvoj služeb.

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (33.5 + 27.5) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru