Nacházíte se zde: Úvod Podpora Nápověda Open source aplikace phpBB (diskusní fórum)

phpBB (diskusní fórum)


phpBB

Informace na této stránce nemusejí být aktuální. Pro tuto aplikaci je k dispozici automatická instalace aktuální verze funkcí instalace aplikace na jedno kliknutí.

phpBB je open source systém pro diskusní fórum, vytvořený v PHP a využívající databázi MySQL, PostgreSQL a další. Domovská stránka české verze projektu je na adrese http://www.phpbb.cz.

Uvedené informace se týkají verze 2.0.22 (jiné verze a rozšíření systému mohou pracovat jinak), další najdete na stránkách projektu.

Instalace phpBB

  1. Připravte si MySQL či PostgreSQL databázi - založte si ji v klientské sekci, použít můžete i nějakou databázi stávající (zde je třeba dát pozor na možnou kolizi jmen tabulek). Pokud využijete databázi MySQL řady 5, je třeba nastavit porovnávání dané databáze na utf8_general_ci. To můžete provést například pomocí phpMyAdmina, kde vyberte danou databázi a v nabídce Úpravy porovnávání nastavte.
  2. Nakopírujte skripty aplikace na server do adresáře (sub)domény, na které budete systém provozovat.
  3. Spusťte instalaci zadáním jména dané (sub)domény do prohlížeče a projděte instalačním průvodcem, ve kterém vyplňte potřebné údaje.
  4. Po dokončení instalace smažte ze serveru adresáře contrib a install.

Zpět na nadřazené téma

Objednejte si hosting ještě dnes

Špičkový webhosting s pohodlnou klientskou sekcí a profesionální zákaznickou podporou.

  • 14 dní na vyzkoušení
  • Garance vrácení platby do 30 dnů

125 Kč 59 Kč

71,39 Kč s DPH/měsíc

Akční sleva 53 % pro nové objednávky na 1. rok

Nahoru