Nacházíte se zde: Úvod » Pro zákazníky » Nápověda » Textpattern (redakční systém)

Textpattern (redakční systém)


nahoru

Textpattern

Textpattern je open source redakční systém, vytvořený v PHP a využívající databázi MySQL. Domovská stránka české verze projektu je na adrese http://textpattern.ivorius.com.

Uvedené informace se týkají základní verze 4.0.4 CZ (jiné verze a rozšíření systému mohou pracovat jinak), další najdete na stránkách projektu. Systém funguje na našich serverech s PHP 4 i PHP 5.


nahoru

Instalace

 1. Připravte si MySQL databázi - založte si ji v klientské sekci, použít můžete i nějakou databázi stávající (zde je třeba dát pozor na možnou kolizi jmen tabulek).
 2. Nakopírujte skripty aplikace na server do adresáře (sub)domény, na které budete systém provozovat.
 3. Spusťte instalaci zadáním jména dané (sub)domény do prohlížeče a projděte instalačním průvodcem, ve kterém vyplňte potřebné údaje.
 4. Po dokončení instalace smažte ze serveru adresář setup, který naleznete v adresáři textpattern.
 5. Je-li Vaše doména na serveru s PHP 4, změňte přístupová práva adresáře files a images na 707 (čtení + zápis + spouštění vlastníkem a ostatními). Nastavení proveďte pomocí Vašeho FTP (SFTP/SCP) klienta.

nahoru

Přepis URL

Systém Textpattern umožňuje používání tzv. "stálých odkazů". Chcete-li tuto možnost používat, zprovozníte ji podle následujícího návodu:

 1. Požádejte naši zákaznickou podporu o nastavení následujících mod_rewrite pravidel pro (sub)doménu, na které systém provozujete:

  DirectoryIndex index.php
  RewriteEngine On
  RewriteCond %{DOCUMENT_ROOT}%{REQUEST_FILENAME} -f [OR]
  RewriteCond %{DOCUMENT_ROOT}%{REQUEST_FILENAME} -d
  RewriteRule ^/(.+) - [PT,L]
  RewriteRule ^/(.*) /index.php
  
 2. V administračním rozhraní Textpatternu si na stránce Správa - Nastavení vyberte podobu stálých odkazů a uložte nastavení.

nahoru

Zpět na přehled nápovědy

Další domény za akční ceny

Ocenění Českého hostingu - Nejlepší webhosting PHP + MySQL a Webhosting roku Twitter Českého hostingu

Potřebujete poradit?
Jsme online