Nacházíte se zde: Úvod Podpora Nápověda Domény a DNS Registrace nové domény

Registrace nové domény

Objednat registraci nové domény můžete na stránce objednávka. Pokud jste u nás již dříve nějaké služby objednávali, objednávku proveďte v klientské sekci - nově objednaná doména tak bude přiřazena k Vašemu stávajícímu uživatelskému účtu.

Zajišťujeme registraci domén CZ, nadnárodních domén (EU, COM, NET, ORG, INFO a další) i světových národních domén (AT, CC, DE, IN, TV a další). Kompletní seznam najdete na stránce domény. Doménu můžete registrovat pouze pokud je volná k registraci - ověření dostupnosti domény proběhne v objednávkovém formuláři.

K registrované doméně můžete objednat hosting (pokud na doméně budete chtít mít webové stránky či používat e-maily) nebo si doménu jen zaparkovat (rezervace doménového jméno například pro pozdější použití nebo přesměrování). Hosting k parkované doméně můžete objednat i kdykoli později. Po úspěšném přijetí a vyřízení objednávky Vám zašleme potvrzovací e-mail spolu s výzvou k zaplacení domény. Registraci domény provedeme po přijetí příslušné úhrady.

Objednat doménu

Postup registrace nové domény

  1. Po objednání registrace nové domény a schválení objednávky Vám na e-mail, který jste vyplnili v objednávce, přijde výzva k úhradě.
  2. Jakmile přijmeme a zpracujeme Vaši platbu, požádáme příslušného registrátora o registraci dané domény. U nejběžnějších domén (česká doména CZ, nadnárodní domény - EU, COM, NET, INFO apod.) je registrace dokončena prakticky okamžitě, u méně obvyklých to může trvat i několik dnů.
  3. O dokončení registrace informujeme e-mailem. Po aktualizaci DNS (obvykle do 24 hodin) začne doména veřejně fungovat.

U některých domén (např. nadnárodních domén spravovaných organizací ICANN - .COM, .NET, .BIZ, .INFO, nebo třeba domén .CO.UK či .HU) je po registraci ještě nutné potvrdit správnost registračních údajů. To se provede v e-mailu, který je po dokončení registrace spolupracujícím registrátorem (obvykle jím je firma Gransy s.r.o. - subreg.cz) zaslán na zadaný e-mail vlastníka domény. Pokud nebude validace provedena v určité lhůtě (typicky 15 dnů nebo měsíc), bude doména až do doby potvrzení deaktivována.

Některé doménové registry také průběžně kontrolují správnost údajů držitele, někdy i s nutností uvedené údaje registru doložit. Nevyhovění tomuto požadavku může vést i k zablokování domény, proto doporučujeme na tyto požadavky náležitě reagovat.

Může někdo zaregistrovat doménu, kterou jsem si objednal?

Pouhá objednávka nárok na získání domény nezakládá. Doména bude zaregistrována po přijetí a zpracování příslušné úhrady objednávky. Do této doby je u jiných poskytovatelů doména volná k registraci ostatním subjektům. Doporučujeme proto uhradit objednávku co nejdříve.

Nejrychlejším způsobem provedení platby je platba on-line platební kartou, nebo okamžitá platba převodem (např. s využitím QR kódu). V obou případech je platba připsána na náš účet prakticky ihned po provedení transakce a automatický systém tak může zahájit registraci domény.

Prémiové domény

Některé domény mohou registry prodávat jako "prémiové", typicky za vyšší cenu, než je cena standardní. Setkali jsme se s tím u některých nadnárodních domén a zejména u nových nadnárodních domén. Obvykle se jedná o kratší nebo obecná doménová jména, ale není to pravidlem.

Bohužel neexistuje žádný seznam takových domén, že je dané jméno prémiové, zjistíme až při realizaci registrace. V takovém případě se zákazníkem domluvíme na dalším postupu. Je několik variant řešení - registrace domény za vyšší cenu, výběr domény jiné, nebo zrušení objednávky.

Zpět na nadřazené téma

Objednejte si hosting ještě dnes

Špičkový webhosting s pohodlnou klientskou sekcí a profesionální zákaznickou podporou.

  • 14 dní na vyzkoušení
  • Garance vrácení platby do 30 dnů

125 Kč 59 Kč

71,39 Kč s DPH/měsíc

Akční sleva 53 % pro nové objednávky na 1. rok

Nahoru