Nacházíte se zde: Úvod Podpora Nápověda Často kladené dotazy Parkování domény

Co je parkování domény

Parkování domény využijte, pokud si chcete zaregistrovat doménu pro budoucí využití, ale zatím ji nepotřebujete plnohodnotně využívat (tj. mít k ní hosting). Případně chcete doménu využít jako alias k jiné existující doméně, typicky s podobným názvem.

Parkování nabízíme zdarma a doménu si můžete objednat v naší objednávce. K parkované doméně je možné kdykoliv objednat hosting.

Parkování domény je vedení DNS záznamů domény a nasměrování prezentace na standardní parkovací stránku. K parkované doméně standardně nejsou k dispozici žádné hostingové služby. Doba parkování domény není nijak omezena.

Objednat doménu

Přesměrování parkované domény, alias

Parkovanou doménu je možné nastavit jako alias jiné domény (či její subdomény) s hostingem zřízeným u nás. Aliasem zajistíte, že se jedna webová prezentace zobrazuje pod různými doménovými jmény. To využijete například pro provozování více domén na jednom hostingu.

Nastavení aliasu se provádí v klientské sekci, ve správě domény v části Alias, přesměrování. Domény musejí být vedeny pod stejným uživatelským účtem. Toto nastavení se týká pouze webové prezentace, nikoliv poštovních služeb. Nastavení nestandardního aliasu, nebo aliasu na doménu, která není v naší správě, Vám rádi individuálně nastavíme na základě požadavku na zákaznickou podporu. Služba je  v těchto případech zpoplatněna dle našeho ceníku.

Webové požadavky na parkovanou doménu je také možné přesměrovat na nějakou jinou webovou adresu (URL). Přesměrování můžete nastavit na stejné stránce klientské sekce, jako alias. Přesměrování nabízíme zdarma, pro domény, které nejsou v naší správě je zpoplatněno podle ceníku.

Nastavení aliasu a přesměrování parkované domény se vzájemně vylučují. Jinými slovy může být nastaven buď alias, nebo přesměrování, nikoliv obojí současně.

Poštovní služby k parkované doméně

K parkovaným doménám v naší správě nabízíme možnost bezplatného založení jedné e-mailové schránky o velikosti 1 GB / 10000 souborů. Založení služeb a správa e-mailu se provádí v klientské sekci, ve správě příslušné domény, v části E-maily.

Další schránky je možné objednat za příplatek, vedle toho i e-mailový koš, nebo e-mail k parkované doméně, která není v naší správě. Tyto doplňkové služby jsou zpoplatněny dle ceníku.

Nasměrování parkované domény mimo náš hosting

Parkovanou doménu je možné nasměrovat mimo náš hosting - buď změnou jednotlivých záznamů (A, MX, CNAME) v rámci používání našich nameserverů, nebo změnou nameserverů.

Uživatelskou správu DNS záznamů nabízíme zdarma, nastavení můžete provádět v klientské sekci, ve správě domény v části DNS. Umožňujeme nastavovat záznamy typu A, MX, CNAME, TXT a SRV.

Změnu nameserverů domény případně provedeme na základně autorizovaného požadavku z klientské sekce.

Zpět na nadřazené téma

Objednejte si hosting ještě dnes

Špičkový webhosting s pohodlnou klientskou sekcí a profesionální zákaznickou podporou.

  • 14 dní na vyzkoušení
  • Garance vrácení platby do 30 dnů

125 Kč 59 Kč

71,39 Kč s DPH/měsíc

Akční sleva 53 % pro nové objednávky na 1. rok

Nahoru