Nacházíte se zde: Úvod Podpora Nápověda Domény a DNS Změna vlastníka či plátce domény

Změna plátce (správce) domény

Doménu a služby k doméně fakturujeme vždy našemu klientovi (plátci) na fakturační údaje vedené u jeho uživatelského účtu v našem systému. Z tohoto účtu je také možné spravovat služby, které poskytujeme k této doméně.

Pokud chcete změnit plátce resp. odběratele služeb (tedy fakturační údaje v našem systému), nebo doménu přesunout pod jiný uživatelský účet, napište nám prosím autorizovaný požadavek z klientské sekce ve formuláři v části Zákaznická podpora. V požadavku uveďte požadovanou změnu - např. nové fakturační a kontaktní údaje, nebo uživatelské jméno účtu, pod který chcete doménu přesunout. Další možností je kompletní sloučení uživatelských účtů.

Tato změna nemá vliv na údaje vlastníka domény v příslušném registru domény. Informace o změnách vlastníka domény v registrech domén jsou uvedeny níže.

Změna vlastníka domény .cz

Změnu vlastníka domény .cz spustíme na základě autorizovaného požadavku z klientské sekce (formulář v části Zákaznická podpora), který obsahuje údaje nového vlastníka (případně identifikátor kontaktu, pokud již je vytvořen). Změna je v tomto případě zdarma a je provedena po potvrzení souhlasu stávajícím i novým vlastníkem domény. Potvrzení proběhne pomocí e-mailu, který je zaslán oběma vlastníkům.

Změna vlastníka domény .eu

Změnu vlastníka domény .eu provedeme na základě autorizovaného požadavku z klientské sekce (formulář v části Zákaznická podpora), požadavek by měl obsahovat údaje nového vlastníka. Změna je zdarma, je provedena a projeví se ihned.

Změna vlastníka nadnárodní domény

Změnu vlastníka nadnárodní domény (.com, .net, .info apod.) spustíme na základě autorizovaného požadavku z klientské sekce (formulář v části Zákaznická podpora), který obsahuje údaje nového vlastníka. Změna je v tomto případě zdarma a je provedena ihned po potvrzení stávajícím i novým vlastníkem domény. Potvrzení proběhne pomocí e-mailu, který je zaslán oběma vlastníkům.

Změna vlastníka jiné domény

Změnu vlastníka ostatních domén spustíme na základě autorizovaného požadavku z klientské sekce (formulář v části Podpora). V požadavek nám napište údaje nového vlastníka. Postupy změn vlastníka se u různých domén mohou lišit, o konkrétním postupu Vás budeme informovat, a domluvíme se na průběhu změny.

Zpět na nadřazené téma

Objednejte si hosting ještě dnes

Špičkový webhosting s pohodlnou klientskou sekcí a profesionální zákaznickou podporou.

  • 14 dní na vyzkoušení
  • Garance vrácení platby do 30 dnů

125 Kč 59 Kč

71,39 Kč s DPH/měsíc

Akční sleva 53 % pro nové objednávky na 1. rok

Nahoru