Nacházíte se zde: Úvod » Pro zákazníky » Nápověda » Statistiky přístupů

Statistiky přístupů


nahoru

Statistiky přístupů

V rámci našeho hostingu nabízíme dvojí možnost sledování přístupů na Vaše stránky. První z nich jsou grafické statistiky AWStats, které jsou počítány ze záznamů přístupů webserveru. Druhou je přímý přístup k přístupových logům webserveru pro vybranou (sub)doménu. Logy jsou aktualizovány přibližně každých 5 minut, a jsou k dispozici minimálně 3 dny zpět. Můžete je využít například pro analýzu návštěvnosti pomocí nejakého specializovaného software. K aktualizaci statistik AWStats dochází několikrát za den (intervaly aktualizace se mohou pro různé servery a domény lišit).

Počítání vybraného způsobu statistik si můžete zapnout v klientské sekci (Domény a hosting - Správa domény - Statistiky). Tamtéž můžete zvolit způsob zobrazování grafických statistik AWStats.

Na své stránky samozřejmě můžete umístit i nějaké externí měření přístupů, jako například TOPlist, Navrcholu.cz, nebo Google Analytics.


nahoru

Zobrazení statistik AWStats

Statistiky AWStats můžete zobrazit přímo z klientské sekce (Domény a hosting - Správa domény - Statistiky). Druhou možností je využití aplikace na adrese https://statistiky.cesky-hosting.cz. Zobrazení statistik v této aplikaci je nejprve nutné povolit na zmíněném místě klientské sekce. Nabízíme také možnost podmínit zobrazení statistik zadáním přístupového hesla.


nahoru

Formát záznamu přístupů

Pro každou (sub)doménu máte možnost zapnout si ukládání přístupových logů, nastavení se provádí v klientské sekci (domeny - správa domeny - statistiky). Záznamy o návštěvách Vašich stránek najdete v adresáři pristupy, který je umístěn v kořenovém adresáři vašeho prostoru na disku. Záznamy jsou komprimovány, velikost adresáře pristupy se nezapočítává do využitého prostoru. K dispozici jsou záznamy za tři poslední kompletní dny. Následuje popis formátu, ve kterém jsou záznamy uloženy.

%v %h "%l" "%u" %t "%r" %>s %b "%{Referer}i" "%{User-Agent}i" %a %D
 • %v ... jméno virtuálního serveru (domény)
 • %h ... vzdálený hostitel - IP adresa počítače, který zaslal požadavek (u serverů za proxy je to IP adresa proxy)
 • %l ... přihlašovací jméno vzdálené ho uživatele - vypnuto, zobrazí se pomlčka
 • %u ... vzdálený uživatel (podle přihlášení na stránky, které vyžadují přihlášení - nemusí být platný, pokud návratový status (%s) je 401)
 • %t ... čas - standardní formát
 • %r ... první řádek požadavku
 • %>s ... status požadavku, u interně přesměrovaných požadavků status posledního požadavku
 • %b ... počet zaslaných bytů, kromě HTTP hlaviček, v CLF formátu (tedy pomlčka namísto nuly, pokud by hodnota byla 0)
 • %{Referer}i ... obsah hlavičky Referer z požadavku klienta
 • %{User-Agent}i ... obsah hlavičky User-Agent z požadavku klienta
 • %a ... reálná IP adresa vzdáleného hostitele
 • %D ... čas zpracování požadavku v mikrosekundách

Poslední dva údaje nejsou dostupné na starších serverech.


nahoru

Zpět na přehled nápovědy


Potřebujete poradit?
Jsme online