Nacházíte se zde: Úvod » Pro zákazníky » Hostingové zprávy

Hostingové zprávy z Českého hostingu

Zajímá Vás co se na Českém hostingu děje? Jaké chystáme služby nebo vylepšení? Na této stránce najdete aktuální zprávy o vývoji našich služeb, informace o vývoji hostingu, změnách atd. Zajímavé informace naleznete také na stránce novinky.

RSS pro hostingové zprávy a novinky.

Navýšení cen a parametrů virtuálních managed serverů

1. 2. 2023

Po 11 letech z důvodu rostoucích cen energií a nákladů upravujeme ceny virtuálních managed serverů.
Současně výrazně vylepšujeme jejich parametry, a vracíme do nabídky základní variantu Mini. (číst celou zprávu)

Komentáře: 0 (přidat komentář) | Trvalý odkaz

Navýšení ceny a parametrů hostingu

3. 1. 2023

Po téměř 20 letech z důvodu rostoucích cen energií a nákladů musíme upravit cenu webhostingu. Zároveň násobně navyšujeme výkon a prostor pro web, databáze i e-maily a oficiálně rozšiřujeme zákaznickou podporu i o víkendech. (číst celou zprávu)

Komentáře: 0 (přidat komentář) | Trvalý odkaz

Odesílání e-mailů z webových aplikací

31. 3. 2021

Připravili jsme přehled různých technických řešení odesílání e-mailů z webových aplikací, které doporučujeme, podporujeme, nebo naopak nepodporujeme. (číst celou zprávu)

Komentáře: 0 (přidat komentář) | Trvalý odkaz

Nový webmail Roundcube

7. 10. 2020

Nasazujeme nový parádní responzivní webmail Roundcube a loučíme se se starým SquirrelMail. (číst celou zprávu)

Komentáře: 5 (přidat komentář) | Trvalý odkaz

Stali jsme se akreditovaným registrátorem .cz domén

27. 7. 2020

V březnu 2020 jsme se stali akreditovaným registrátorem .cz domén, na začátek srpna chystáme hromadný transfer domén pod naši akreditaci. (číst celou zprávu)

Komentáře: 0 (přidat komentář) | Trvalý odkaz

Plán ukončení podpory PHP 4

1. 10. 2018

V březnu 2019 plánujeme ukončit podporu zastaralé řady PHP 4. Protože se jedná o významný krok, uvádíme v této zprávě s předstihem důvody a řešení pro uživatele, jichž se dotkne. (číst celou zprávu)

Komentáře: 0 (přidat komentář) | Trvalý odkaz

Nová pravidla registrace .sk domén

22. 8. 2017

Na začátku září bude uveden do provozu nový systém registrace slovenských domén .sk. Současně začnou platit i nová pravidla, která přinášejí několik zásadních změn a očekávaných novinek. (číst celou zprávu)

Komentáře: 0 (přidat komentář) | Trvalý odkaz

Jaký byl WordCamp Praha 2017?

2. 3. 2017

Minulý víkend proběhlo na Vysoké škole ekonomické již čtvrté setkání všech nadšenců celosvětově nejrozšířenějšího publikačního systému WordPress a Český hosting byl tradičně zlatým sponzorem akce. (číst celou zprávu)

Fotogalerie: 30 | Komentáře: 0 (přidat komentář) | Trvalý odkaz

Přesun technologií do nového datacentra ServerPark

6. 1. 2016

V průběhu ledna přesuneme naše hlavní hostingové technologie do nového datacentra ServerPark. V tomto článku se dočtete, co nás ke změně vede, jak bude akce probíhat, a jaký bude mít dopad na fungování služeb. (číst celou zprávu)

Fotogalerie: 8 | Komentáře: 0 (přidat komentář) | Trvalý odkaz

Změna datacentra, přesun serverů

29. 5. 2012

Na začátku června provedeme přesun hlavních hostingových technologií do datacentra TTC Teleport. Jak bude stěhování probíhat a jaký bude mít vliv na chod služeb, se dočtete v následujícím článku. (číst celou zprávu)

Komentáře: 0 (přidat komentář) | Trvalý odkaz

Novinky na Českém hostingu za rok 2011

10. 1. 2012

Během loňského roku jsme výrazně zlepšili nabídku Českého hostingu. Novinek se nashromáždilo tolik, že jsme se rozhodli sepsat vše do jednoho článku, aby Vám snad něco neuniklo. Také přiblížíme plány do budoucna. (číst celou zprávu)

Komentáře: 4 (přidat komentář) | Trvalý odkaz

Přesun technologií do nového datového centra

25. 11. 2011

V první polovině prosince provedeme přesun hlavních hostingových technologií do našeho nového datového centra. Jak bude stěhování probíhat a jaký bude mít vliv na chod služeb? (číst celou zprávu)

Komentáře: 0 (přidat komentář) | Trvalý odkaz

Provizní systém Českého hostingu

31. 5. 2011

Zapojte se do provizního systému Českého hostingu a začněte vydělávat. Za každého klienta, který objedná a zaplatí webhosting, získáte až 500 Kč. Přečtěte si jak provizní systém funguje, co umí a jaké jsou výše provizí. (číst celou zprávu)

Fotogalerie: 8 | Komentáře: 0 (přidat komentář) | Trvalý odkaz

Navýšení parametrů hostingu

28. 3. 2011

Pro všechny naše zákazníky jsme připravili dárek v podobě navýšení diskového prostoru webhostingu Český hosting na 5 GB! Zároveň bychom vás rádi seznámili s plány dalšího rozvoje našich služeb. (číst celou zprávu)

Komentáře: 4 (přidat komentář) | Trvalý odkaz

Vyjádření k řešení energetických problémů housingu

15. 3. 2011

3. a 4. března 2011 došlo k havárii v energetické síti našeho poskytovatele serverhousingu a v důsledku toho k několika výpadkům našich služeb. Vzhledem k výjimečnému charakteru této poruchy přinášíme shrnutí události a přiblížení přijatých opatření spolu s vyjádřením poskytovatele serverhousingu. (číst celou zprávu)

Komentáře: 0 (přidat komentář) | Trvalý odkaz

Efektivita fungování webových aplikací

22. 7. 2010

U webových aplikací, které u nás uživatelé provozují, se někdy setkáváme s problémy, které vyplývají z neoptimálního řešení dané aplikace. V tomto článku bychom rádi upozornili na některé problémové oblasti a dali některá obecná doporučení vedoucí ke zlepšení efektivity fungování webových aplikací. Prezentované informace vyplývají z našich dlouholetých zkušeností s vývojem a provozem webových aplikací. (číst celou zprávu)

Komentáře: 2 (přidat komentář) | Trvalý odkaz

Spolehlivé servery

12. 4. 2010

Naše nabídka virtuálních a dedikovaných managed serverů dostala vlastní web. A o čem že to vlastně je? (číst celou zprávu)

Komentáře: 1 (přidat komentář) | Trvalý odkaz

Soutěž o tvář Českého hostingu a 50% sleva na hosting

4. 5. 2009

V dubnu jsme slibovali pěkné slečny a hodnotné ceny. Jak jsme slíbili, tak jsme udělali. Dnes začíná velká soutěž, ve které zvolíte novou tvář Českého hostingu a vyhrajete více než 100 cen. Abyste nemuseli čekat na svou výhru dlouhých 60 dnů, připravili jsme vyjímečnou 50% slevu na webhosting. (číst celou zprávu)

Komentáře: 0 (přidat komentář) | Trvalý odkaz

Bezpečnost práce s webovými aplikacemi

27. 4. 2009

V poslední době se všeobecně množí útoky na webové aplikace, či útoky s využitím webových aplikací. Obvykle jsou umožněny nedostatečně bezpečnou prací uživatelů s hostingovými službami nebo nedostatečnou bezpečností jejich aplikací. V tomto článku bychom chtěli upozornit na nejčastější problémy, které se mohou týkat i Vás. (číst celou zprávu)

Komentáře: 7 (přidat komentář) | Trvalý odkaz

Slavíme 5 let Českého hostingu

1. 4. 2009

Český hosting se dožil pěti let a těší se plnému zdraví a síle. Urazili jsme s ním dlouhou cestu a jsme moc rádi, že se služba stala populární a široce používanou. Kulaté výročí patřičně oslavujeme a připravili jsme spoustu novinek. (číst celou zprávu)

Komentáře: 6 (přidat komentář) | Trvalý odkaz

Můj Český hosting - nová klientská sekce

19. 12. 2008

V lednu oslavíme s naší službou Český hosting páté narozeniny a při této příležitosti představíme také novou klientskou sekci Můj Český hosting. (číst celou zprávu)

Fotogalerie: 9 | Komentáře: 4 (přidat komentář) | Trvalý odkaz

Od prosince lepší nabídka a nové služby

3. 12. 2007

Český hosting naděluje už na začátku prosince! Všem stávající i novým klientům jsme výrazně rozšířili nabízené služby při zachování skvělé ceny 1000,- Kč za rok. Nyní máte k dispozici více prostoru, nové služby, širší garance a mnoho dalších novinek, které jistě oceníte. (číst celou zprávu)

Komentáře: 63 (přidat komentář) | Trvalý odkaz

Přesun hlavních technologií Českého hostingu do nového datového centra

23. 4. 2007

První víkend v květnu (v noci z pátku na sobotu 4. - 5. května 2007) provedeme přesun našich hlavních hostingových technologií do nového datového centra. Plánovaný přesun proběhne z v nočních hodinách v době nejmenší aktivity služby a nebude mít vliv na běžný denní provoz. (číst celou zprávu)

Komentáře: 4 (přidat komentář) | Trvalý odkaz

Zpravodaj Českého hostingu 12/2006

20. 12. 2006

Aktuální zprávy z Českého hostingu. Čeho jsme dosáhli, na čem pracujeme, jaké problémy řešíme a co chystáme. (číst celou zprávu)

Komentáře: 9 (přidat komentář) | Trvalý odkaz

Nový SMTP server

20. 12. 2006

Nasadili jsme nové řešení SMTP serveru pro zvýšení výkonu a provozních kapacit odesílané pošty Českého hostingu. (číst celou zprávu)

Komentáře: 2 (přidat komentář) | Trvalý odkaz

Český hosting získal ocenění Webhoster roku 2006

27. 11. 2006

Český hosting byl ve čtvrtek 23.11.2006 slavnostně vyhlášen Webhosterem roku 2006 v anketě Křišťálová Lupa 2006. (číst celou zprávu)

Komentáře: 33 (přidat komentář) | Trvalý odkaz

Český hosting změní serverhousing

16. 6. 2006

V noci z 23. na 24.6.2006 proběhne dlouho plánovaná změna poskytovatele serverhousingu. V následující zprávě se dozvíte bližší informace o této akci. Informace byly také zaslány všem zákazníkům e-mailem. (číst celou zprávu)

Komentáře: 15 (přidat komentář) | Trvalý odkaz

Dva roky historie Českého hostingu

23. 1. 2006

Jsou tomu dva roky, co jsme na trh uvedli novou službu Český hosting. Za tuto dobu se stalo hodně zajímavých událostí. O některých jste se mohli dočíst zde, v hostingových zprávách. Jak jsme si tedy vedli a jaké máme další cíle? (číst celou zprávu)

Komentáře: 17 (přidat komentář) | Trvalý odkaz

Hardwarové zázemí

3. 1. 2006

Slavíme druhé narozeniny. Zázemí Českého hostingu se podstatně rozrostlo a kvalita nabízených služeb se opět o kousek přiblížila naší představě. Základ hostingu tvoří již více než 12 serverů. Na začátku roku 2006 plánujeme přidat další. (číst celou zprávu)

Fotogalerie: 9 | Komentáře: 4 (přidat komentář) | Trvalý odkaz

Předávání skútru Kentoya ZOOM 4T

21. 10. 2005

O prázdninách jsme pro vás s českou firmou Kentoya připravili soutěž o výtečný skútr ZOOM. Podmínky soutěže splnilo 131 soutěžících. Výherce převzal výhru, skútr ZOOM 4T, dne 5.10.2005. Jak vše probíhalo? (číst celou zprávu)

Fotogalerie: 25 | Komentáře: 4 (přidat komentář) | Trvalý odkaz

Stěhování serverů

7. 6. 2005

V noci ze středy 1.6. na čtvrtek 2.6. jsme přesouvali servery do nově zřízené serverovny Casablanca INT, s.r.o. Nová serverovna by měla zlepšit hlavně dostupnost našich služeb, minimalizovat výpadky na straně poskytovatele serverhousingu a umožnit rychlejší komunikaci mezi servery. Pokud vás zajímá jak vypadá přesun serverů, čtěte dále. (číst celou zprávu)

Fotogalerie: 12 | Komentáře: 18 (přidat komentář) | Trvalý odkaz

Server v Sitelu

2. 3. 2005

Server pro sekundární DNS a poštu jsme umístili do prostoru Telehousingového centra Sitel. Konektivitu nám zajišťuje firma Trestel CZ. (číst celou zprávu)

Fotogalerie: 11 | Komentáře: 11 (přidat komentář) | Trvalý odkaz

Servery Českého hostingu

30. 12. 2004

Provoz služby Český hosting v současné době zajišťuje šest serverů. Na začátek roku 2005 připravujeme přemístění serverů z boxů do racku do nové serverovny spol. Casablanca INT, s.r.o., rozšíření o další servery a vlastní UPS zdroj. (číst celou zprávu)

Komentáře: 3 (přidat komentář) | Trvalý odkaz

Nový server TYAN na cestě

25. 11. 2004

Od ledna 2005 přecházíme se všemi servery z boxů do racku. První rackmount server, určený pro nový mailserver, dorazil. Zvolili jsme systém TYAN, který by měl vyhovovat našim nárokům na stabilní a výkonný server pro bezproblémový chod e-mailů. (číst celou zprávu)

Fotogalerie: 15 | Komentáře: 6 (přidat komentář) | Trvalý odkaz


Zákaznická podpora je nyní off-line